Wiadomoto Technologia Apple i kryptowaluty? Gigant z Cupertino poszukuje pracowników z branży blockchain

Apple i kryptowaluty? Gigant z Cupertino poszukuje pracowników z branży blockchain

5 min czytania
0
315
bitcoin apple

Dział płatności Apple poszukuje specjalisty rynku kryptowalut. Czy to znak, że już wkrótce użytkownicy iPhonów skorzystają z Crypto Payments? A może Apple, podobnie jak inni giganci, planuje zakup bitcoina?

Zamieszczone na stronie Apple ogłoszenie o pracę jasno pokazuje, że Apple szuka osoby ze sporym doświadczeniem w świecie kryptowalut. Nowy menadżer ds. rozwoju będzie odpowiedzialny za kierowanie alternatywną jednostką płatniczą.

Menadżer ds. bitcoina

Jakie warunki musi spełnić kandydat? Apple oczekuje, że będzie miał przynajmniej pięcioletnie doświadczenie w pracy z dostawcami alternatywnych płatności, takich jak portfele kryptowalutowe, systemy BNPL (ang. buy now, pay later – kup teraz, zapłać później), Fast Payments czy giełdami walut cyfrowych jak Binance. Giełda Binance oferuje podukty oszczędności Binance Savings, które to bardziej podobne są do produktów bankowych inż spekulacji kryptowalutowych.

Gigant technologiczny z Doliny Krzemowej dodaje, że poszukiwany menadżer będzie również głównym negocjatorem Apple w zakresie alternatywnej przestrzeni płatniczej.

Zespół Apple Wallets, Payments and Commerce (WPC) poszukuje doświadczonej osoby, która poprowadzi nowy projekt Alternative Payments Partnerships.

Czy w Apple Pay zapłacisz bitcoinem?

Apple od dawna kontroluje wszelkie sposoby płatności w swoich serwisach, zwłaszcza w sklepie z aplikacjami App Store. Firma dotąd nie akceptowała kryptowalut w żadnej postaci, a dodatkowo zmuszała wszystkich producentów aplikacji do korzystania z jej rozwiązań handlowych i przestrzegania wszystkich surowych zasad Apple Pay.

bitcoin pay

Ten ściśle kontrolowany ekosystem stał się niedawno przyczyną walki w sądzie rozpoczętej przez dewelopera Fortnite, firmę Epic Games. Wydawcy już dawno nie podoba się taki stan rzeczy. Przedstawiciele Epic twierdzą, że zasady Apple naruszają przepisy antymonopolowe i hamują wprowadzanie innowacji w zakresie płatności.

Twórcy aplikacji już dawno mogliby zaakceptować bitcoina lub inne kryptowality, gdyby nie ograniczenia narzucane przez Apple

– można przeczytać w pozwie złożonym przez twórcę jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie.

Apple i kryptowaluty

Na razie Apple nie wydał żadnych publicznych komunikatów na temat swoich planów dotyczących przestrzeni kryptograficznej. Nie trudno jednak się domyślić, że pod określeniem alternatywne płatności przewijającym się we wspomnianej ofercie pracy kryją się plany dołączenia do branży blockchain. W jakiej formie? Czy Apple zamierza po prostu zaakceptować bitcoina i inne waluty cyfrowe w systemie Apple Pay? A może, zgodnie ze swoją polityką, chcą wprowadzić własne rozwiązania. Być może zatem użytkownicy iOS będą niedługo posługiwali się iCoinem…

Jedno jest pewne. Apple, podobnie jak inne wielkie firmy z branży finansowej wiedzą, że kryptowaluty już niedługo staną się znaczącą metodą płatności w wielu obszarach gospodarki. I nawet dosyć konserwatywna i zamknięta w swoich działaniach firma zarządzana przez Tima Cooka nie może dalej tego faktu ignorować.

Comments are closed.