Wiadomoto Zdrowie Co zrobić, aby przeziębienie nie przekształciło się w nic poważniejszego?

Co zrobić, aby przeziębienie nie przekształciło się w nic poważniejszego?

5 min czytania
0
717
duszący kaszel

Każde przeziębienie sprawia, że nasza jakość życia spada. Niestety nie da się żyć ciągle w pełnym zdrowiu i nawet najbardziej odporny człowiek kiedyś będzie się musiał zmierzyć z kaszlem, czy też katarem. Warto jest posiadać w domowej apteczce podstawowe leki, które zapewnią nam ulgę.

Czy początek choroby można szybko zamienić w jej koniec?

Nie każde przeziębienie może się zamienić w coś poważniejszego, jednakże jeśli od samego początku nie podejdziemy do sprawy poważnie, może się okazać, że przegapimy dobry moment i wylądujemy w łóżku z gorączką, podczas gdy duszący kaszel nie da nam możliwości odpoczynku i szybkiej regeneracji. Przy tym wszystkim zwykle nie da nam szans na odpoczynek również katar, który zatykając skutecznie nos, uniemożliwi nam swobodne oddychanie również drogą przez nos. Jeśli objawy choroby nie minął w ciągu kilku dni, warto się udać do lekarza, jednakże przez tych kilka pierwszych dni warto wykorzystać środki z domowej apteczki lub kupić w aptece podstawowy pakiet ratujący zdrowie. Należy pamiętać, że podczas każdej infekcji warto pozostać w domu, aby nie zarazić niczym swoich współpracowników lub innych osób z codziennego otoczenia.

Przewlekły katar można zmniejszyć przy stosowaniu inhalacji, soli morskiej i – w razie wyższej potrzeby – kropli obkurczających naczynia krwionośne, dzięki którym w ciągu kilku sekund odzyskujemy drożność nosa nawet na dwanaście godzin. Duszący kaszel możemy złagodzić poprzez przyjmowanie dobrze dobranych syropów – warto w tej kwestii zdać się na farmaceutę, który po opisaniu objawów będzie w stanie zaproponować nam rozwiązanie. Jeśli jednak po zastosowaniu leków na katar i kaszel oraz mimo pozostania w domu objawy nie zmniejszają się, należy zgłosić się do lekarza, gdyż duszący kaszel może być oznaką znacznie poważniejszego stanu zdrowia, niż w przypadku zwykłego przeziębienia.

Co zrobić, kiedy choroba postępuje?

Po zgłoszeniu się do lekarza internisty szybko otrzymamy adekwatną do naszego problemu pomoc. Później wystarczy udać się do apteki po leki z recepty i zastosować je w domu. Po kilku dniach powinniśmy poczuć, że duszący kaszel mija, a katar i gorączka ustępują. Nie warto bagatelizować swojego stanu zdrowia, ponieważ każde niedoleczone przeziębienie lub choroba będą miały konsekwencje w późniejszym czasie. Zwykłą grypa może spowodować konsekwencje związane z sercem, a angina problemy ze stawami, które będą się za nami ciągnąć nawet przez całe życie.

Najważniejsza powinna być przede wszystkim prewencja, a więc dbanie o zdrowie odżywianie się, stosowanie suplementacji, odpowiednia ilość snu i nawodnienie, które zapewni naszemu ciału szansę na szybką regenerację po wysiłku i na zdrowy, młodzieńczy wygląd. Zawsze warto stawiać na swoje zdrowie przede wszystkim – jeśli bowiem zdrowie będziemy mieć na odpowiednim poziomie, to szybko się okaże, że wszystko inne przyjdzie nam znacznie łatwiej.

Comments are closed.