Wiadomoto Motoryzacja Czy przyciemnianie szyb w Polsce jest dozwolone?

Czy przyciemnianie szyb w Polsce jest dozwolone?

3 min czytania
0
143
szyba przyciemniona

Nałożenie specjalnych materiałów na szyby samochodowe może okazać się bardzo korzystne. Zapewnia ciekawy efekt przyciemnienia, a także blokuje promienie słoneczne, które mogą oślepiać podczas jazdy. Warto jednak pamiętać, że przyciemnianie szyb musi odbywać się zgodnie z pewnymi regułami, o których pod żadnym pozorem nie należy zapominać.

Usługi tego typu są w naszym kraju jak najbardziej legalne. Co więcej, zajmują się nimi firmy wyspecjalizowane w tej dziedzinie. Zastosowane przez nich tworzywa sprawiają, że całość prezentuje się naprawdę spektakularnie. Do tego dochodzi poprawa komfortu jazdy, którą czuć niemal natychmiast.

Przyciemnianie szyb samochodowych – jakie warunki trzeba spełnić?

Żeby móc cieszyć się ciemniejszymi szybami i nie łamać przy tym polskiego prawa, należy zdać sobie sprawę z konkretnych przepisów. Te najważniejsze dotyczą przepuszczalności światła – minimalne wartości różnią się w zależności od umiejscowienia przeszklenia.

  • Szyba czołowa – w jej przypadku przepuszczalność światła musi wynieść co najmniej 75%.
  • Szyby boczne przednie – tutaj przepisy są nieco mniej restrykcyjne, ponieważ omawiany parametr powinien być na poziomie 70%.
  • Szyby boczne tylne – brak jakichkolwiek ograniczeń.
  • Szyba tylna – tutaj również istnieje pełna swoboda.

Przyciemnianie szyb, bez względu na ich położenie, zawsze powinno odbywać się z użyciem właściwych folii. Nie tylko z powodu obowiązujących przepisów. Ogromne znaczenie ma bowiem jakość tak przygotowanej powłoki. Nie może one nadmiernie ograniczać widoczności, powinna jednocześnie gwarantować skuteczną ochronę przed wpływem promieni słonecznych.

I właśnie z tego powodu przyciemnianie szyb trzeba zlecić profesjonalistom, którzy mają dostęp do najlepszych rozwiązań, a także dysponują bogatą wiedzą oraz doświadczeniem. Wszystko to daje pewność, że samochód będzie nie tylko niezwykle atrakcyjny pod względem wizualnym, ale też w pełni bezpieczny. Zapewni jednocześnie wysoki komfort jazdy w każdych warunkach.

Zapraszamy po więcej informacji: przyciemnianie szyb Warszawa.

Comments are closed.