Wiadomoto Technologia Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

5 min czytania
0
1,414
Czym jest pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron jest wskazane dla każdego, kto chce zaistnieć w internecie. Z roku na rok rośnie liczba internautów w Polsce, co oznacza, że warto prowadzić tutaj swój biznes. Najważniejszą kwestią jest zadbanie o kluczowe słowa, aby internauci bez problemu mogli odszukać odpowiednią frazę wpisywaną w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie stron WWW

Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej to działania, mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Najczęściej pozycjonowanie bazuje na technikach nie w pełni zgodnymi z wytycznymi wyszukiwarek. Pozycjonowanie często wykonywane jest razem z działaniami SEO.

SEO w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację pod silnik wyszukiwarki. To proces zorientowany na poprawę widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. Jest to głównie poprawa technicznych aspektów witryny oraz rozbudowa jej treści.

Wpisując dowolną frazę w Google, otrzymujemy listę stron internetowych. Te, które się ukazują, są uznawane przez wyszukiwarkę za najbardziej odpowiednie, pasujące do frazy. Często webmasterzy pomagają witrynom osiągnąć wyższe pozycje poprzez pozycjonowanie. Skuteczne pozycjonowanie stron Warszawa powoduje zwiększenie ruchu, liczby odwiedzin na witrynie i tym samym wzrost zainteresowania oferowanymi produktami lub usługami.

Budowa wyników w wyszukiwarce

Wyniki wyszukiwania najczęściej składają się z przynajmniej 2 typów wyników. Chodzi tutaj o wyniki naturalne, nazywane również organicznymi, oraz o te płatne, które należą do programu Google Ads. Organiczne wyniki wyszukiwania to właśnie ta część, na którą bezpośredni wpływ ma pozycjonowanie strony.

Pozycjonowanie stron – dlaczego warto to robić?

Trudno jest sobie wyobrazić liczbę pytań, jaką codziennie wpisują internauci w wyszukiwarce. Według badań pewnej firmy, z wyszukiwarki Google korzysta aż 97% polskich internautów.

Więc tak naprawdę jakie czerpiemy korzyści z pozycjonowanie stron?

 • Nieograniczona przestrzeń reklamowa
 • Odpowiedź na oczekiwania użytkownika
 • Widoczność zawsze tam gdzie trzeba
 • Widoczność zawsze wtedy kiedy trzeba
 • Długofalowe efekty
 • Zwiększenie zaufania i świadomości marki
 • Niskie koszty dotarcia do klienta

Jak wyglądają efekty pozycjonowania?

Indywidualne podejście do każdego z realizowanych projektów SEO sprawia, że rezultaty prac często pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia działań. Jedną z wielu strategii w pozycjonowaniu stron jest m.in. właściwy dobór słów kluczowych. Są one na tyle ważne, że dzięki ich wprowadzeniu, zwiększamy szanse, że internauta trafi akurat na naszą ofertę. Kolejnymi ważnymi strategiami są m.in. monitorowanie efektów – pozycji i widoczności czy cykliczne analizy SEO i analizy konkurencji. Jak natomiast wyglądają efekty pozycjonowania?

 • wzrost widoczności w wyszukiwarce Google
 • wzrost wartościowego ruchu na stronie www
 • zwiększenie zainteresowania produktami czy usługami
 • większa rozpoznawalność marki/strony/usługi
 • budowanie przewagi konkurencyjnej

One Comment

 1. pozycjonowanie stron w internecie

  27 czerwca 2021 at 19:23

  Agencje mają także dostęp do nowoczesnych płatnych narzędzi emarketingowych, często niedostępnych dla freelancerów.