Wiadomoto Technologia Jak dobrać serwer do swojej firmy?

Jak dobrać serwer do swojej firmy?

3 min czytania
0
895
Jak dobrać serwer do swojej firmy?

Serwery to coraz chętniej kupowane narzędzia do optymalizacji pracy. Różne firmy wybierają poszczególne modele, które później gwarantują im ochronę danych i szybką pracę. Jeśli Twoja firma potrzebuje przyspieszenia – może warto pomyśleć o serwerze?

Serwery to coraz chętniej kupowane narzędzia do optymalizacji pracy. Różne firmy wybierają poszczególne modele, które później gwarantują im ochronę danych i szybką pracę. Jeśli Twoja firma potrzebuje przyspieszenia – może warto pomyśleć o serwerze? Zapraszamy do sprawdzenia wskazówek, które pomogą Wam w dobraniu serwera do firmy.

serwerownia
serwerownia

Serwer Tower czy Rack?

W zależności od oczekiwań firmy względem serwerów należy wybrać odpowiednie rozwiązanie. Serwer Rack dedykowany jest do większych firm, które celują w optymalizacje działań. Firmy te pracują na dużych ilościach danych, do których podłączonych jest wiele osób. Zatem serwery rackowe znajda swoje zastosowanie w:

  • Korporacjach
  • Firmach produkcyjnych z kilkoma oddziałami
  • Placówkach publicznych (prokuratury, urzędy miast)
  • Firmy z branży informatycznej, rachunkowej,

Serwer Tower różni się od rackowego głównie obudową, nie mówimy tutaj o różnicy w poszczególnych modelach. Tower znajdziemy w niektórych szkołach, mniejszych firmach, placówkach większych firm lub zakładach produkcyjnych gdzie wykorzystuje się mniejsze ilości danych. Obudowa serwera tower przypomina komputer stacjonarny PC, może być on postawiony gdziekolwiek w firmie i podłączony do sieci. Jedyne o czym musimy pamiętać, to aby dostarczyć mu odpowiednie chłodzenie. Inaczej niż w przypadku serwera rackowego – do serwera tower nie potrzebujemy żadnej szafy ani specjalnych kabli.

Co jest pomocne w dobraniu serwera do firmy?

Ze pewnością wiedza ekspertów z dziedziny serwerów. Nie wystarczy bowiem sam zakup – trzeba wiedzieć jaki model kupić, aby móc w pełni efektywnie go wykorzystywać oraz by zoptymalizować pracę w firmie. Jednym z pomocnych narzędzi jest kalkulator RAID. Ekspert z pewnością wytłumaczy nam jego działanie.

Comments are closed.