Wiadomoto Zdrowie Jak poradzić sobie z obfitą miesiączką?

Jak poradzić sobie z obfitą miesiączką?

5 min czytania
0
534
tampony z aplikatorem

Jednym z trudniejszych kwestii, która dotyczy każdą dziewczynę, jest miesiączka. Jej cykliczne pojawianie się, nie tylko przeszkadza w codziennych czynnościach, ale również sprawia, że przez kilka dni w miesiącu kobiety czują się wyjątkowo nie higienicznie. Dlatego powstały tampony z aplikatorem, które nie tylko są wygodne, ale przede wszystkim pozwalają cieszyć się czystością i wygodą.

Jakie zalety mają tampony z aplikatorem

to wyjątkowy wynalazek, który pozwolił na inne spojrzenie na miesiączkę i higienę w jej trakcie. Nie tylko oddał kobietom wolność i wygodę, ale również sprawił, że każda z nich może poczuć się wreszcie, jakby miesiączki nie było. Tampony sprawdzają się w wielu miejscach i w wielu sytuacjach. To właśnie one decydują czy chcą gdzieś iść lub coś robić, a nie ich dyspozycja w miesiącu. Tampony mają różne zalety, jednak największymi z nich, są:

  • wygoda użytkowania,
  • prosta aplikacja,
  • higiena,
  • możliwość uprawiania sportu w trakcie,
  • dopasowanie do każdej kobiety w zależności od wielkości i i intensywności miesiączki,
  • możliwość chodzenia na basen czy nad jakąkolwiek wodę, bez obawy, że będzie widać jakiekolwiek ślady miesiączki.

Oddaje to wiele możliwość dla każdej kobiety, gdyż odpowiednio założony tampon, jest praktycznie niewyczuwalny. Jeśli zaś jest adekwatnie dobrany do potrzeb miesiączki, to nie ma mowy o przeciekaniu miesiączki na odzież. To bardzo ważne dla każdego, kto ceni sobie niezależność w kwestii codziennych obowiązków.

Jedną z największych jednak zalet, jest prosta aplikacja, to właśnie ona zapewnia największy komfort. Choć samo wsunięcie na początku, może sprawiać nieco trudności, to w przypadku wyciągnięcia go po odpowiednim czasie, nie ma żadnego problemu. Wypełniony tampon usuwany jest lekko i sprawnie za pomocą pociągnięcia sznureczka wystającego na zewnątrz. Tampon wyślizguje się wówczas delikatnie i szybko, a ty nawet nie zauważysz kiedy.

Tampony z aplikatorem jako rewolucja w kwestii higieny osobistej

Jedną ze zmór, jakie ciążyły na kobietach od zawsze, był właśnie dokuczliwy okres, który nawracał co miesiąc. To właśnie przez niego wiele kobiet musiało wyjątkowo uważać na wysiłek fizyczny, czy też sprostać zadaniu, jakim jest tamowanie krwi z miejsc intymnych. Używano do tego rzeczy, które miało się pod ręką. Dużym ułatwieniem były podpaski, jednak nie pozwalały one na zachowanie całkowitej czystości i wygody. Dlatego powstały tampony z aplikatorem. Ich wyjątkowa przydatność, sprawiła, że w krótkim czasie stały się one jednym z ulubionych produktów kobiet. Do dziś tak jest, zwłaszcza wśród kobiet aktywnych i lubiących mieć kontrolę nad swoim ciałem.

Comments are closed.