Wiadomoto Motoryzacja Jakie korzyści płyną z wynajmu samochodów dostawczych?

Jakie korzyści płyną z wynajmu samochodów dostawczych?

6 min czytania
0
552
samochody dostawcze

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest dziś znacznie popularniejsze niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Poszerza się także oferta wypożyczalni, które coraz częściej proponują klientom nie tylko samochody osobowe z różnych segmentów, ale także auta dostawcze. Jakie korzyści płyną z wynajmu samochodów dostawczych dla przedsiębiorców, a jakie dla osób prywatnych?

Korzyści z wynajmu samochodów dostawczych dla przedsiębiorców

Firmy coraz częściej decydują się na długoterminowy wynajem samochodów, w tym dostawczych. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Największą zaletą długoterminowego wynajmu aut dostawczych jest przewidywalność kosztów. Klient uiszcza stałą miesięczną opłatę, więc nie jest narażony na niespodziewane wydatki, które mogłyby doprowadzić do przekroczenia budżetu. Co więcej, w przeciwieństwie do kredytu wynajem nie obciąża bilansu firmy. Jeśli przedsiębiorca będzie chciał uzyskać pożyczkę, jego zdolność kredytowa zostanie lepiej oceniona przez bank – tłumaczy pracownik wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL, która posiada w swojej flocie kilka modeli samochodów dostawczych. Najemca nie musi również martwić się o ubezpieczenie oraz organizację napraw. Wszystkim zajmuje się za niego wypożyczalnia. W przypadku uszkodzenia auta przedsiębiorca otrzymuje zaś pojazd zastępczy.

Istnieją również sytuacje, w których firma może zdecydować się na wynajem samochodu dostawczego na krótszy okres. Przykładem może być awaria jednego lub więcej samochodów z firmowej floty. Wówczas przedsiębiorca może skorzystać z usług wypożyczalni, aby nie przerywać swojej działalności. Firmy zgłaszają się do wypożyczalni także w sezonie, w którym mają najwięcej zleceń. Wynajem okazuje się tańszy niż utrzymywanie samochodu, który przez większość roku nie rusza się z firmowego parkingu.

Korzyści z wynajmu samochodów dostawczych dla osób prywatnych

Wypożyczenie furgonetki jest korzystne także dla osób prywatnych. Krótkoterminowy wynajem samochodu dostawczego to świetna opcja w razie przeprowadzki. Większym pojazdem można bez problemu przetransportować meble i inne przedmioty, które nie zmieściłyby się do „osobówki”. A nawet jeśli udałoby się je jakoś wepchnąć, koniecznie byłoby wykonanie znacznie większej liczby kursów. Co ważne, do prowadzenia wielu samochodów dostawczych wystarczające jest prawo jazdy kategorii B, więc na ich wynajem może zdecydować się właściwie każdy kierowca.

Nad skorzystaniem z usług wypożyczalni warto zastanowić się również w sytuacji, gdy trzeba przewieźć coś dużego ze sklepu, na przykład szafę z salonu meblowego czy maszynę z marketu budowlanego. Samodzielnie przetransportowanie ładunku wynajętym autem może być tańsze, a już na pewno szybsze niż oczekiwanie na dostawę ze sklepu. Wynajem pozwala również wyeliminować ryzyko uszkodzenia własnego samochodu osobowego, który zapewne nie jest przystosowany do transportowania przedmiotów o dużych gabarytach. Lepiej nie kusić losu i nie sprawdzać, czy zawieszenie na pewno wytrzyma kurs z bardzo ciężkim ładunkiem.

Comments are closed.