Wiadomoto Motoryzacja Jazdy doszkalające – warto szlifować umiejętności

Jazdy doszkalające – warto szlifować umiejętności

11 min czytania
0
537
Jazdy doszkalające – warto szlifować umiejętności

W ofercie szkół jazdy znajdziemy nie tylko różne formy kursów prawa jazdy, które przygotowują do zdania egzaminu państwowego. Dostępne są również jazdy doszkalające, które są dobrą opcją zarówno dla osób przygotowujących się do egzaminu, jak i tych, które mają już prawo jazdy, ale potrzebują doszkolenia się w konkretnych manewrach lub też kompleksowego przypomnienia sobie zasad ruchu drogowego.

Standardowy kurs na prawo jazdy trwa 30 godzin lekcyjnych teorii oraz 30 godzin zegarowych jazd praktycznych. Za to konkretnie płacimy i ten czas większości osób wystarcza, aby gruntownie i kompleksowo przygotować się do egzaminu na prawo jazdy. Niestety, kursanci bywają różnie i w różnym tempie uczą się praktyki. Podczas gdy jednym osobom nawet mniej niż 30 godzin w zupełności wystarczy, aby nauczyć się jeździć, dla innych jest to stanowczo za mało.

nauka jazdy L elka
nauka jazdy L elka

Niekoniecznie w tej samej szkole

Jazdy doszkalające Warszawa są więc propozycją dla tych kursantów, którzy nie zdążyli w trakcie kursu na prawo jazdy opanować praktyki na tyle, by bez stresu podejść do egzaminu. Co ważne, nie ma konieczności, aby na jazdy doszkalające zapisywać się w tej samej szkole, w której odbywaliśmy kurs. Czasem bywa to korzystne ze względów finansowych – dla własnych kursantów szkoły mają nieco lepszą ofertę. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na jakości nauczania i przy okazji wolelibyśmy skorzystać z wiedzy innego instruktora, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na jazdy doszkalające zapisać się w innej szkole. Mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy chcieliby skorzystać z jazd doszkalających w dobrej i sprawdzonej szkole, świetną ofertę znajdą na https://qmobil.pl/jazdy-doszkalajace/. Na jazdy doszkalające można umówić się w dogodnym terminie i maksymalnie je wykorzystać.

Jazdy dla posiadaczy prawa jazdy

Z możliwości, jakie dają jazdy doszkalające mogą korzystać nie tylko przyszli kierowcy, ale też osoby, które swoje prawo jazdy mają już w kieszeni. Wiele osób po zdobyciu prawa jazdy wcale nie siada za kierownicą i nie korzysta z uprawnień na co dzień. Często mijają miesiące, potem lata, w trakcie których i tak korzystamy z komunikacji publicznej. Po pewnym czasie sporo się zapomina, a także w międzyczasie mogą się zmienić przepisy ruchu drogowego. Jeśli uprawnienia mamy jedynie w teorii, a w praktyce posiadane prawo jazdy wcale nie jest oznaką naszych umiejętności na drodze, warto wykupić sobie co najmniej kilka jazd doszkalających, jeśli chcemy usiąść za kierownicą i na co dzień prowadzić auto.

Co dają jazdy doszkalające?

Zarówno w przypadku osób, które dopiero planują egzamin na prawo jazdy, jak i dumnych posiadaczy uprawnień, jazdy doszkalające pozwalają na przećwiczenie tych wszystkich manewrów i elementów poruszania się po drogach, które zawsze sprawiały nam problemy. Kursanci przed egzaminem mogą również przećwiczyć wszystkie elementy egzaminu, powtórzyć sobie najpopularniejsze trasy egzaminacyjne, a także jeszcze bardziej oswoić się z samochodem. Każda kolejna godzina jazdy to większa pewność i lepsze samopoczucie za kółkiem, które przekłada się na mniejszy stres w trakcie egzaminu. Osoby, które posiadają już prawo jazdy, a wykupują kilka dodatkowych jazd, mogą natomiast skupić się na zmianach w przepisach. Im więcej czasu upłynęło od egzaminu, tym więcej mogło się pozmieniać w zasadach. Jazdy doszkalające dla posiadaczy prawa jazdy to świetna opcja, jeśli chcemy zostać czynnymi kierowcami i poruszać się samochodem po mieście. Idealnie sprawdzą się też w przypadku kierowców, którzy nie jeździli po zdaniu egzaminu, a jednocześnie przeprowadzili się do innego miasta. W obcym mieście trudno jest się poruszać nawet na piechotę, tym bardziej mogą mieć kłopoty osoby, które próbują poruszać się za kółkiem. Takie sytuacje też są dobrym powodem do wykupienia pakietu dodatkowych godzin, dzięki którym za kółkiem poczujemy się zdecydowanie pewniej.

Jeździsz, kiedy Tobie pasuje

Jeśli myślimy o jazdach doszkalających i mamy pewność, że godzina czy dwie za kółkiem z pewnością nie załatwią sprawy, dobrze jest wykupić pakiet kilkunastu czy kilkudziesięciu jazd. Pakiety zawsze są nieco tańsze niż kupowanie jedna po drugiej pojedynczych godzin. Jazdy doszkalające pod względem załatwiania formalności są dosyć zbliżone do kursu prawa jazdy. Z tą różnicą, że można za nie zapłacić nie tylko w siedzibie szkoły, ale również bezpośrednio u instruktora. Kupując jazdy doszkalające nie mamy więc nawet konieczności odwiedzania siedziby szkoły nauki jazdy. Możemy również wybrać dokładnie, czym chcemy się zająć w czasie lekcji, dokąd chcemy pojechać czy jakie manewry przećwiczyć. Dzięki jazdom doszkalającym możemy pozbyć się lęku przed samodzielnym siadaniem za kierownicą. Posiadacze prawa jazdy już po kilku godzinach jazd doszkalających zaczynają zwykle jeździć samodzielnie i doskonale radzą sobie w różnych warunkach ruchu drogowego.

Wybierz szkołę na najlepszym poziomie

Na jazdy doszkalające umawiamy się bezpośrednio z instruktorem. Można dopasować więc terminy do swojego codziennego grafiku. Jeśli chcemy przygotować się do egzaminu, warto planować jazdy w niewielkich odstępach czasu, aby mieć całą wiedzę na świeżo i na bieżąco. Zanim zdecydujemy się na jazdy doszkalające w konkretnej szkole powinniśmy również przejrzeć oferty co najmniej kilku różnych szkół jazdy. Bez względu na to, czy chcemy świetnie przygotować się do egzaminu, czy przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego, musimy zadbać o naukę w najlepszych warunkach i na najwyższym poziomie. Wybierajmy szkołę jazdy, która ma renomę, doświadczenie, a także cieszy się pozytywnymi opiniami wśród tych osób, które już korzystały z jej usług i są w stu procentach zadowolone. Jeśli pojawiają się jakieś negatywne komentarze dotyczące sprawności samochodów czy podejścia instruktorów do kursantów, warto dobrze rozważyć, czy chcemy ryzykować własne pieniądze w tak niepewną inwestycję. Szkoła nauki jazdy pod każdym względem powinna być na najwyższym poziomie.

Comments are closed.