Wiadomoto Motoryzacja Marki premium dostępne na wynajem

Marki premium dostępne na wynajem

6 min czytania
0
441
samochody premium

W Polsce nie brakuje fanów motoryzacji. Dla wielu osób jazda samochodem to wyjątkowe hobby, a nie jedynie sposób na przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. Prawdziwej radości z jazdy potrafią dostarczyć przede wszystkim auta oferowane przez marki premium. Większość ludzi nie może pozwolić sobie jednak na zakup takiego samochodu na stałe. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenia auta. Jakie marki premium dostępne są na wynajem?

Czym jest klasa premium?

Samochody, które klasyfikowane są jako auta premium, to pojazdy produkowane przez marki kojarzone z luksusem. Najczęściej zaliczane są do segmentu F, który określany jest jako klasa luksusowa. Poza tym niektóre auta określane jako premium należą również do segmentu G (samochody sportowe o charakterystycznym nadwoziu dwu- lub trzydrzwiowym typu coupe) oraz segmentu J (samochody terenowe i SUV-y).

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów w firmie Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: „Auta premium wyróżniają się zdecydowanie lepszymi osiągami oraz bogatszym wyposażeniem w porównaniu do typowych aut klasy średniej. Wszystko to sprawia, że podróż nimi jest niezwykle komfortowa zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Poza zwiększonymi osiągami i luksusowym wnętrzem samochody te charakteryzują się również eleganckim wyglądem zewnętrznym. To modele przyciągające uwagę wszędzie tam, gdzie się pojawią. Na bogatsze wyposażenie i lepsze osiągi przekłada się również wyższa cena, która sprawia, że nie są to samochody dostępne dla wszystkich. Mogą pozwolić sobie na nie wyłącznie najzamożniejsze osoby, a także firmy”.

Jakie modele samochodów zaliczane są do segmentu premium?

Wśród producentów dostarczających na rynek auta z segmentu premium dominują marki niemieckie – BMW, Audi i Mercedes. Na ulicach polskich i zagranicznych miast można spotkać, chociażby modele takie jak: BMW serii 3, serii 5 i serii 7, Audi A8 oraz Mercedes klasy S. Auta premium produkowane są również przez DS (DS 7), Volvo (Volvo XC60), Lexusa (Lexus LS), Jaguara (Jaguar XJ) czy Cadillaca (Cadillac DTS). Samochody te często wykorzystywane są jako limuzyny dla najważniejszych osób administracji państwowej.

Dlaczego warto wynajmować auta klasy premium?

Jazda modelami z segmentu premium to wyjątkowe doświadczenie dla każdego fana motoryzacji. Zakup auta tej klasy na stałe wiąże się jednak ze zdecydowanie wyższymi kosztami niż kupno samochodu klasy średniej. Dlatego też niewiele osób może sobie na to pozwolić. Kierowcy zainteresowani wypróbowaniem możliwości, jakie prezentują pojazdy premium, mogą skorzystać z usług jednej z firm zajmujących się krótkoterminowym wynajmem samochodów. Dla wielu z nich jazda takim autem może być spełnieniem jednego z największych marzeń. Wynajem luksusowego modelu z wypożyczalni to świetne rozwiązanie również dla osób poszukujących auta na wyjątkową okazję, taką jak ślub. Duży wybór zróżnicowanych pod względem wyglądu i osiągów pojazdów klasy premium sprawia, że każda osoba będzie w stanie znaleźć model dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Comments are closed.