Wiadomoto Technologia Monitoring GPS – jakie krążą kłamstwa na jego temat?

Monitoring GPS – jakie krążą kłamstwa na jego temat?

4 min czytania
0
671
Monitoring GPS – jakie krążą kłamstwa na jego temat?

Przeglądając Internet z dużym prawdopodobieństwem natkniemy się na treści podważające lub przekłamujące zasadność korzystania z monitoringu GPS.

Może to być szkodliwe dla poszczególnych przedsiębiorców, którzy chcieli zastosować tę technologię w przypadku swoich firm. W związku z tym postanowiliśmy omówić i zdementować poszczególne przykłady.

Problemy z obsługą oraz montażem

Rynek oferuje spory wybór systemów monitorowania GPS, więc zawsze można znaleźć te o większej złożoności. Zwłaszcza gdy nie jest się na bieżąco z samą branżą. Nie oznacza to jednak braku prostego i intuicyjnego interfejsu. Jeśli zaś chodzi o instalację, to nią zajmą się instalatorzy zorganizowani przez producenta, od którego zostanie wykupiony produkt.

Monitoring GPS, czyli jak zrazić do siebie pracowników

W biznesie nie ma miejsca na bezwarunkowe zaufanie i niereagowanie na sytuacje potencjalnie nieszkodliwe. Należy pamiętać, że monitoring GPS to nie tylko narzędzie do kontroli pracowników firmy. Idea wykorzystywania takiego sprzętu ma na celu przede wszystkim ułatwienie pracy floty. Dzięki niemu w łatwy sposób sprawdzić godziny pracy kierowcy, przeanalizować dane dotyczące trasy przejazdu czy zoptymalizować całkowite zużycie paliwa. Ważne są również aspekty związane z tym, jak pracownicy prowadzą swoje pojazdy, bo owszem, przedsiębiorca może całkowicie zaufać swojemu kierowcy, ale jednocześnie ryzykuje. Ponadto osoby faktycznie wykonujące swoje obowiązki w udokumentowany sposób mogą liczyć na dywidendę pieniężną, co zwiększy ich motywację.

Brak prywatności

Monitoring pracowników zawsze był tematem kontrowersyjnym. Oczywiście nikt nie powinien winić pracowników za instalowanie narzędzi „nadzoru” w samochodach, którymi jeżdżą. Jednak, jak wspomniano wcześniej, system w domyślnie nie ma szkodzić, ale ułatwiać codzienną pracę. Najlepiej, aby pracodawcy rozmawiali z pracownikami i przedstawiali im argumenty za wdrożeniem systemu, chociażby te dotyczące aspektu bezpieczeństwa i użytkowania.

Podsumowanie

Mity i półprawdy dotyczą każdej branży, również tej dotyczącej sprzętu, jakim jest monitoring GPS. Najważniejsze jest jednak wiedzieć, co w rzeczywistości jest on nam w stanie zapewnić i w jaki sposób można go prawidłowo zamontować w firmowych pojazdach taboru.

Comments are closed.