Wiadomoto Motoryzacja Na co zwrócić uwagę, kupując samochód używany?

Na co zwrócić uwagę, kupując samochód używany?

8 min czytania
0
70
samochód używany

Myślisz o zmianie samochodu, ale wstrzymujesz się jeszcze z dokonaniem wyboru? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup auta nowego, ale co zrobić, jeśli jedyną opcją jest wybór używanego? Zakup auta od nieznanego sprzedawcy to duże ryzyko, bo podczas oględzin powinniśmy sprawdzić praktycznie wszystko! Ponieważ jednak nie wszystkie usterki można wyłapać od razu, czasem samochód, choć wygląda na sprawny, to zakup okazuje się nieopłacalny. Jak więc uniknąć rozczarowania? Jak zaoszczędzić nerwów i stresu? Na co zwracać uwagę podczas wyboru auta używanego? O czym pamiętać podczas oględzin?

O czym pamiętać wybierając auto używane?

Jak dobrze wybrać auto używane? O czym pamiętać? Na co zwracać uwagę? Poza kilkoma standardowymi aspektami, takimi jak wybór marki i modelu, warto zastanowić się nad wersją silnikową, wyposażeniem i rodzajem skrzyni biegów. Poza tym warto rozważyć dodatkowe układy zabezpieczające i systemy wspomagające kierowcę. Wszystko ma bowiem spory wpływ na bezpieczeństwo na drodze, naszą wygodę i koszty eksploatacji pojazdu. Jeśli nie wiesz, jaką markę wybrać i na jaki model się zdecydować, możesz zasięgnąć opinii kierowców lub od razu sprawdzić używane samochody Volvo. Marka Volvo słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo. Potwierdzają to niezależne testy zderzeniowe, z których wynika, że warto wybrać zarówno nowe, jak i używane samochody Volvo. Każdy model dostępny obecnie na rynku otrzymał najwyższe noty i najlepsze wyniki pod względem bezpieczeństwa i niezawodności.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, wybierając auto używane? Najlepiej powiedzieć, że oczywiście na wszystko, gdyż taka transakcja to spore ryzyko. Zdarza się bowiem, że po krótkim czasie na wierzch wychodzą ukryte wady i samochód wymaga nieustannej naprawy. Istnieje wiele kwestii, o których trzeba pamiętać przed dokonaniem zakupu, dlatego unikaj pośpiechu, zachowaj zdrowy rozsądek i trzeźwość umysłu. Bardzo często podczas oględzin auta o wielu rzeczach zapominamy, przez co rezultat może być opłakany.

Na co zwracać uwagę podczas oględzin używanego auta?

Sprecyzowałeś już potrzeby? Znalazłeś też odpowiednie auto? Możemy więc przejść do jego oględzin. Wśród najważniejszych elementów, które warto sprawdzić przed zakupem modelu, są m.in.

  • Lakier i stan nadwozia,
  • Historia pojazdu,
  • Przebieg,
  • Kierownica i gałka zmiany biegów,
  • Okładziny pedałów i foteli,
  • Elektronika tj. elektryczne sterowanie szybami i lusterkami, nawigacja, nagłośnienie, systemy wspomagające itp.
  • Ogrzewanie i klimatyzacja,
  • Poziom płynów i stan elementów eksploatacyjnych,
  • Stan zawieszenia, tarcze i klocki hamulcowe, amortyzatory, wahacze, sworznie, gumy, łączniki, przeguby, czujniki, osłony…
  • i wiele innych…

Oględziny auta warto dobrze zaplanować, przeprowadzić je uważnie i rozpocząć od nadwozia. Bardzo istotne jest pierwsze wrażenie wizualne. Sprawdź zatem wszelkie szczeliny i łączenia elementów, ślady rdzy i stan lakieru. Przyjrzyj się felgom i lampom, oceń stan szyb, drzwi oraz zamków. Nie zapomnij zajrzeć pod maskę do komory silnika, zweryfikować ilość płynów eksploatacyjnych, sprawdzić rozrządu, świec i kielichów. Jeśli masz taką możliwość, zajrzyj też pod auto w celu weryfikacji stanu zawieszenia. Sprawdź tarcze i klocki hamulcowe, sworznie, wahacze, przeguby, amortyzatory, czujniki, łączniki stabilizatora, gumy i osłony… Najprościej mówiąc, podczas oględzin auta używanego sprawdź wszystko, co możesz albo od razu oszczędź sobie nerwów. Używane samochody Volvo bezpośrednio od dealera to zmniejszenie ryzyka do zera.

Dlaczego warto wybrać używane samochody Volvo z salonu?

Kupno używanego auta od nieznanego sprzedawcy? To ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo, na co się trafi. Proces weryfikacji samochodu jest bardzo złożony i stanowi kluczowy element transakcji, ale niestety nie wszystkie wady są widoczne od razu.  Zdarza się zatem, że już po krótkim czasie auto nam się psuje i wymaga kosztownej naprawy. Jeśli obawiasz się ryzyka związanego z zakupem auta, oszczędź sobie nerwów i nie trać cennego czasu. Wybierz używane samochody Volvo od dealera z salonu.

 

Używane samochody Volvo bezpośrednio od dealera to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka do zera. Wybierając używane Volvo prosto z salonu, masz całkowitą pewność, że pojazd jest sprawny i bez żadnej usterki. Możesz też skorzystać z przejazdu testowego, aby samodzielnie sprawdzić, czy auto dobrze się prowadzi. Salony Volvo oferują wyłącznie pełnowartościowe auta, więc dokonujesz dobrego wyboru. Na wszelki wypadek możesz jeszcze zweryfikować stan techniczny i historię pojazdu podczas odbioru.

Comments are closed.