Wiadomoto Uroda Sprawdź, jak ściągnąć hybrydę frezarką!

Sprawdź, jak ściągnąć hybrydę frezarką!

6 min czytania
0
46
paznokcie hybrydowe frezarka

Czy wiesz, co to takiego frezarka do paznokci i do czego się jej używa? W jaki sposób zdjąć hybrydę za pomocą frezarki? Nie wahaj się ani chwili dłużej i już teraz sprawdź, jak pozbyć się hybrydy dzięki frezarce!

Czym jest frezarka i do czego służy?

Zanim przedstawimy, jak ściągnąć hybrydę frezarką, warto choć w kilku słowach wyjaśnić, czym właściwie jest to urządzenie. Z pewnością z frezarką spotkałaś się np. u kosmetyczki, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na zakup tego sprzętu do domu. Dlaczego? Otóż oprócz ściągania hybrydy jest ona pomocna np. przy wykonaniu manicure hybrydowego. Do tego celu potrzebujesz oczywiście jeszcze kilku innych elementów, a koszt zakupu wszystkich produktów zwróci się już po kilku zabiegach.

Wracając jednak do frezarki – jest to urządzenie, które służy do ściągnięcia masy z paznocki takich jak lakiery hybrydowy, żel czy akryl, ale też opracowania płytki paznokcia oraz skórek. Frezarka do paznokci bez trudu zastępuje tradycyjne sprzęty, takie jak pilniczki, polerki i cążki. Praca z frezarką jest znacznie szybsza i wydajniejsza, co z pewnością docenisz już po pierwszym użyciu. Co więcej, frezarka nie jest sprzętem zarezerwowanym tylko dla profesjonalistek – wystarczy kilka prób, aby opanować podstawowe ruchy i poradzić sobie z całym zabiegiem.

Jak ściągnąć hybrydę frezarką?

Zanim przystąpisz do właściwej pracy, najpierw musisz dobrać odpowiedni frez do pracy. Jeśli masz cały zestaw, do Twojej dyspozycji jest ich mnóstwo, dlatego bez trudu znajdziesz niezbędne końcówki. Podłącz frezarkę do prądu i dobierz odpowiednią prędkość obrotów. Jeśli jesteś w początkowej fazie nauki pracy z frezarką, lepiej wybierz mniejsze obroty. Choć zabieg zajmie wtedy nieco więcej czasu, będzie łatwiejszy do wykonania, a do tego zmniejszy się ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń. Oprócz tego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego kierunku obrotów zależnie od tego, którą ręką pracujesz frezarką w danym momencie. Złe dopasowanie na tym etapie powoduje, że znacznie łatwiej może dojść do spiłowania skórki czy wyszczerbienia paznokcia.

Po dobraniu wszystkich parametrów możesz przejść do właściwego ściągania hybrydy z paznokci. Zacznij od frezów gruboziarnistych – są do ściągania masy), a lakier przy samych skórkach możesz ściągnąć frezem o mniejszej ziarnistości. Poruszaj frezem równomiernie po całej powierzchni i nie dociskaj sprzętu zbyt mocno do płytki. Jeśli jesteś początkująca, ostatnie kawałki preparatów możesz ściągnąć za pomocą polerki lub pilniczka. Po zakończonej pracy koniecznie zdezynfekuj frezy i wyczyść je – w ten sposób przedłużysz ich okres przydatności do pracy. Utrzymanie frezów w dobrym stanie sprawi, że dłużej będą działały efektywnie i skutecznie. Nie przejmuj się, jeśli podczas pierwszych prób z frezarką nie wszystko pójdzie po Twojej myśli – potrzebujesz jedynie odrobiny wprawy, która z pewnością przyjdzie z czasem. Nie czekaj dłużej i już teraz przekonaj się, jak wygodna jest praca z frezarką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *