Wiadomoto Dom Top 20 zabawek dla najmłodszych

Top 20 zabawek dla najmłodszych

8 min czytania
0
135
magiczne zabawki

Zabawki dla najmłodszych, są ważnym elementem w pokoju malucha. Oprócz pluszaków, puzzli czy lalek, warto również postawić na zakup zabawek edukacyjnych. Poznawanie kształtów, struktura materiału czy różne dźwięki to tylko kilka z nielicznych elementów, który wpływają na rozwój zmysłów dziecka. Poznaj TOP 20 zabawek dla najmłodszych.

Dlaczego warto wybrać zabawki edukacyjne?

Jak wiemy maluchy potrafią być bardzo ciekawe, dlatego warto wykorzystać ten okres na rozwijanie umiejętności i naukę. Nie wystarczy kupić zabawkę która jest po prostu ładna, chociaż i takie zapewne przyciągną wzrok malucha. Warto jednak zachęcić malucha do pobudzenia procesów myślowych czy małej aktywności. Zmysły takie jak wzrok, słuch czy dotyk, warto rozwijać od najmłodszych lat.

TOP 20 zabawek dla najmłodszych

Kostka edukacyjna – na każdym z sześciu boków oraz na górze i spodzie zabawki jest umieszczona inna zabawka wpływająca na rozwój dziecka.

kostka edukacyjna

Stoliczek edukacyjny – zabawka rozwija koordynację ruchową a także motorykę. Pozwala ćwiczyć pamięć, myślenie, uczy kształtów i kolorów.

stoliczek edukacyjny

Pchacz/jeździk – zabawka która pozwala dziecku poczuć się pewniej przy stawianiu pierwszych kroków.

pchacz

Odkrywczy domek – domek zachwyci nie jedne dziecko. Oprócz melodii, odgłosów czy różnych ruchomych elementów, lektor daje dziecku cenne wskazówki i porady.

domek

Interaktywna bramka/koszykówka – wspomaga rozwój ruchowy, a przy okazji uczy liczb, kolorów, kształtów czy słówek w obcym języku.

bramkaw

 

Fontanna piłeczkowa – zabawka pobudza wyobraźnie, rozwija sprawność ruchową.

fontanna

 

Konsola DJ – idealna zabawka dla małego tancerza lub muzyka. Pozwala na długa zabawkę dźwiękami, melodiami, ucząc przy okazji poczucia rytmu.

konsola

Kolorowe kręgle – zabawka działa na motorykę, koordynację, równowagę i dokładność.

kregle

Układanki/sortery – pomagają w budowaniu koncentracji i motoryki dziecka.

sorter

Klocki sensoryczne – posiadają różnorodną budowę oraz fakturę, co wpływa na ich atrakcyjność. Wyposażone w dodatkowe elementy typu lusterko czy metki, wydają z siebie także dźwięki na przykład piszczące.

klocki

Robot BEBO – wielozadaniowy robot, który potrafi uruchomić nowoczesną muzykę, ciekawe rytmy, zabawne piosenki edukacyjne. Świetnie tańczy i mówi po polsku, pozwala nagrać dowolne zdanie i wkomponowuje je w piosenkę.

robot

Szczeniaczek uczniaczek – świetna zabawka edukacyjna, która ma 3 tryby nauczania. Oprócz melodii, uczy piosenek, części ciała, liczb czy alfabetu.

szczeniaczek

Arka Noego –  gra melodie, wydaje dźwięki zwierząt. Pomaga również rozwijać umiejętność dopasowania kształtu – zwierzątka należy umieścić na odpowiednim miejscu aby wydały dźwięk.

arka noego

 

Lego Duplo – niezastąpione pierwsze klocki na długie godziny zabawy. Oprócz klocków, zestawy posiadają takie elementy jak zwierzątka, ludziki, pociągi, dinozaury czy postacie z bajek. Dodatkowo są również  klocki z literami oraz cyframi.

duplo

Tablet edukacyjny – zabawka wyposażona w świecące przyciski. Podczas zabawy maluszek nauczy się pierwszych liter, cyfr oraz piosenek.

tablet

Interaktywna tablica – Zabawka posiada efekty dźwiękowe, nauczy dziecko pierwszych liczb, liter, kolorów, kształtów i słów zarówno po polsku jak i po angielsku.

tablica

Panel gimnastyczny/mata edukacyjna – posiada 3 poziomy nauki zmieniające się z wiekiem dziecka i ponad 10 aktywizujących elementów i zabawek!

mata

Odkurzacz – nauka, muzyka a także wyobraźnia – najmłodsi mogą się wiele nauczyć: liczenia, przeciwieństw, kolorów, alfabetu oraz kształtów.

odkurzacz

Książka edukacyjna – Maluchy, wybierając przyciski, same zdecydują, jakich słówek chcą się nauczyć. Zabawka pomaga w rozwijaniu umiejętności słuchania i ładnego mówienia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

ksiazeczka

Gadająca papuga – Opowiada bajki, śpiewa piosenki, naśladuje odgłosy zwierzaków, gra melodię i wydaje zabawne odgłosy.

papuga

 

Wybór zabawek na sklepowych półkach jest ogromny. Jedyne co nas często ogranicza to brak miejsca w pokoju dziecka, czy dosyć wysoka cena. W przypadku ceny, jest na to pewne rozwiązanie. Mianowicie na Facebooku możecie Państwo znaleźć grupę Magiczne Zabawki, na której można wylicytować, lub kupić świetne firmowe zabawki w bardzo dobrej cenie. Są to zabawki używane, jednak w pełni sprawne, i nie zniszczone. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy ogranicza nas budżet, lub nie jesteśmy pewni czy dana zabawka przypadnie dziecku do gustu.

Comments are closed.