Wiadomoto Motoryzacja Transport samochodów – jakiego wybrać przewoźnika?

Transport samochodów – jakiego wybrać przewoźnika?

4 min czytania
0
435
Transport samochodów – jakiego wybrać przewoźnika

Jeśli przymierzasz się do zakupu samochodu lub właśnie go nabyłeś, istotnym problemem może okazać się kwestia jego transportu. Na rynku istnieje wiele firm oferujących transport samochodów na terenie Polski czy Europy. Skąd jednak wiedzieć, której z nich warto powierzyć przetransportowanie swojego nowego nabytku?

Oferta transportu samochodów

Już w samej ofercie transportu samochodów możemy doszukiwać się potwierdzenia, że firma będzie w stanie wykonać zlecenie w sposób profesjonalny i bezpieczny. Warto poszukać firmy, która oprócz tradycyjnego transportu samochodów realizuje także transport samochodów zabytkowych, luksusowych czy sportowych. Przykładem takiego przewoźnika jest choćby FanLogic. Umiejętność sprostania wymaganiom, jakie stawiane są w przypadku szczególnego rodzaju transportu samochodów wskazuje, że przewoźnik przykłada uwagę do zapewnienia bezpiecznych warunków transportu także przy zwykłych zleceniach.

Flota do transportu samochodów

Duże znaczenie dla bezpieczeństwa transportu samochodów ma sama flota transportowa. Warto zwrócić uwagę już na sam fakt, czy przewoźnik udostępnia informacje o modelu używanej przyczepy transportowej. Niektóre firmy dysponują nowoczesnymi, zabudowanymi przyczepami. Przykładowo, firma FanLogic posiada przyczepę Brain James Trailers Race Shuttle 5, dzięki której nasz pojazd będzie transportowany w naprawdę komfortowych warunkach.

Ubezpieczenie transportu samochodów

Równie ważna jest kwestia ubezpieczeniowa. Warto dowiedzieć się co wchodzi w pakiet ubezpieczeń wybieranego przewoźnika, aby w razie ewentualnych szkód, powstałych w trakcie transportu samochodu, móc domagać się ich pokrycia w ramach polisy. Przykładowo, wspomniana już wcześniej firma FanLogic zapewnia dla realizowanych zleceń pakiet ubezpieczeń OC przewoźnika zawodowego, OC spedytora oraz NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Transport samochodów – kontakt i informacja

Nie bez znaczenia pozostają także takie kwestie jak poziom obsługi, rozumiany przede wszystkim jako dobry kontakt firmy z klientem. Wszelkie problemy, które pojawiają się już podczas ustalania szczegółów zlecenia, nie wróżą dobrze na jego dalszy przebieg. Ponadto, profesjonalni przewoźnicy, tacy jak np. FanLogic, oferują swoim klientom stały dostęp do informacji na temat realizacji zlecenia. Zapewniana jest ona dzięki nowoczesnemu systemowi nawigacji satelitarnej, który umożliwia lokalizowanie pojazdu przewoźnika w czasie rzeczywistym.

Jak wybrać przewoźnika do transportu samochodu? Jeśli nie mamy możliwości kierować się opiniami znajomych, warto prześledzić oferty pod kątem wypisanych zagadnień.

Comments are closed.