Wiadomoto Motoryzacja Wynajem samochodów – Jak to działa? Jaką wypożyczalnie wybrać?

Wynajem samochodów – Jak to działa? Jaką wypożyczalnie wybrać?

9 min czytania
0
358
wynajem busów

Wycieczka, wesele, wyjazd służbowy czy codzienna droga do pracy, jest zdecydowanie łatwiejsza, gdy mamy dostęp do odpowiedniego środka transportu. O ile na co dzień, większość z nas posiada własny samochód, o tyle problem zaczyna się, na przykład podczas wyjazdu grupowego, przeprowadzki czy transportu dla gości. W jaki sposób zorganizować odpowiedni transport? Jak wybrać dobrą wypożyczalnię?

Wynajem samochodów – jak to działa?

W sytuacji, gdy potrzebujemy innego środka transportu niż posiadamy, z pomocą przychodzą nam wypożyczalnie samochodów. Bez większego trudu, w sieci znajdziemy kilkanaście ofert różnych firm, które oferują nam wynajem busów, samochodów osobowych czy dostawczych. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od preferencji klienta. Dużą zaleta obecnych wypożyczalni, jest ograniczenie formalności do minimum. Umowy które należy podpisać, są stworzone w taki sposób aby klient rozumiał ich treść. W każdej wypożyczalni, obowiązuje również regulamin, i obowiązkiem klienta jest to, aby się z nim dokładnie zapoznać. Do podpisania umowy najmu potrzebny będzie:

  • Dokument potwierdzający tożsamość
  • Kaucja zabezpieczająca

Klient po podpisaniu umowy, która obejmuje konkretny model pojazdu, otrzymuje kluczyki. Ważne jest aby umowa była podpisana, przez obie strony, i sporządzona w dwóch tych samych egzemplarzach. Umowa jest bardzo ważnym dokumentem, dzięki niej mamy jasno określone warunki wypożyczenia samochodu czy busa.

Wypożyczalnia samochodów – czy warto z niej skorzystać?

Środki transportu, lubią zawodzić w najmniej oczekiwanym momencie, a skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów, jest najskuteczniejszą metodą. Niezależnie od sytuacji, dla każdego znajdzie się odpowiedni środek transportu. Z reguły firmy oferujące wynajem pojazdów, posiadają ich szeroki wybór. Samochody wyższej klasy, auta miejskie, jeepy, SUV-y, czy auta dostawcze, będą dobrane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom klienta. Należy jednak pamiętać, że wyższe wymagania, będą oznaczały wyższą cenę najmu. W przypadku ceny, znaczenie ma również okres wypożyczenia samochodu lub busa. Krótkoterminowy wynajem busów, będzie droższy niż w przypadku podpisania umowy długoterminowej. Istotną kwestią, jest również ustalenie miejsca odbioru, jak i zwrotu pojazdu. Jeżeli szukasz transportu dla pracowników swojej firmy, do przeprowadzki, czy wyjazdu ze znajomymi, warto skorzystać z oferty firm wynajmującej samochód. Zaletą takiego najmu jest:

  • Auto posiada dobre ubezpieczenie
  • Wybieramy samochód według naszych preferencji
  • Jesteśmy w stanie zagospodarować czas według naszego planu dnia
  • Nie jesteśmy zależni od kierowcy, tak jak w przypadku ogłoszeń prywatnych przewozów
  • W przypadku stłuczki, posiadamy zabezpieczenie które nas chroni
  • Wynajmujesz samochód kiedy chcesz i na ile chcesz

Czy każdy może skorzystać z oferty wypożyczalni?

Niestety, większość wypożyczalni swoje usługi oferuje tylko dla osób powyżej 21 roku życia. Chociaż wiadomo, znajdą się wyjątki. Długość posiadania prawo jazdy, czy liczba punktów karnych są również często brane pod uwagę. Doświadczenie kierowcy jest ważne, aby zwiększyć szansę na bezpieczne i rozważne dotarcie do celu.

Busy i autokary – na co zwrócić uwagę podczas ich wynajęcia?

O ile wypożyczenie samochodu osobowego, zazwyczaj odbywa się tylko w wypożyczalniach, o tyle w przypadku busów, można wyszukać wiele ofert od osób prywatnych. Jednak, z uwagi na często wątpliwy stan auta, długie terminy oczekiwania na dostępność kierowcy oraz ograniczenie czasowe busa , sugerujemy aby skorzystać właśnie z wypożyczalni busów czy autokarów. Firmy oferujące wynajem busów, dbają o flotę, bieżący serwis, i stan pojazdu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, oraz odpowiednie ubezpieczenie. Wypożyczalnia samochodów dostawczych Konin – Twojdostawczak.pl, oferuje wynajem bardzo dobrych samochodów w dobrej cenie. Warto więc zwrócić uwagę, na firmy które posiadają atrakcyjne ceny, oferują samochody dobrej jakości, a także wyróżniają się wysokimi opiniami klientów.

Sprawdź zanim ruszysz w trasę

Złota zasada wynajmowania pojazdów. Zanim ruszysz w trasę, posprawdzaj światła, biegi, sprzęgło, kontrolki, i co najważniejsze uruchom pojazd. W przypadku przewozu osób, sprawdź również pasy bezpieczeństwa, fotele, oraz klimatyzację. Wszelkie uwagi zgłoś do właściciela firmy, bądź wpisz dodatkowo do umowy.

Korzystając z wynajmu samochodów, busów czy autokarów, pamiętaj aby dokładnie zapoznać się również z ubezpieczeniem pojazdu. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, dodatkowym plusem będzie dodatkowe NNW. W przypadku kolizji, takie ubezpieczenie jest ważne podczas wypłaty ewentualnego odszkodowania. Warto również rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego.

Comments are closed.