Wiadomoto Technologia Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w każdym gabinecie

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w każdym gabinecie

6 min czytania
0
682
medfile edm 850x491

Nowoczesne rozwiązania technologiczne są już dostępne na polskim rynku. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna to intuicyjne rozwiązanie skierowane zarówno dla małych prywatnych gabinetów, jak i dla dużych obiektów służby ochrony zdrowia. EDM pozwala usprawnić pracę każdej placówki medycznej.

Grafik wizyt i szybka rejestracja pacjentów online

Klarowny grafik wizyt, na którym opiera się praca całej palcówki, stworzony w programie do EDM  pozwala szybko rozplanować wizyty pacjentów w ciągu kolejnych dni/ tygodni oraz miesięcy. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® z grafikiem wizyt online, umożliwia też uruchomienie samodzielnej rejestracji pacjentów, poprzez stronę www gabinetu lub placówki.

Elektroniczna kartoteka z możliwością tworzenia indywidualnej karty wizyty

Indywidualna karta wizyty lekarskiej w programie Medfile®, jest przeznaczona dla specjalistów, którzy wypracowali sobie indywidualny model prowadzenia wizyt. Funkcje tj. szybkie wystawianie dokumentów: e-Zwolnień, e-Recept, zaświadczeń lekarskich i innych, to standard programu do obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Rozbudowane bazy leków, schorzeń i magazyn online

Podpowiedzi kodów ICD-9, ICD-10 oraz ICF podczas wypełniania dokumentacji pacjentów w programie Medfile®. Kontrola stanu leków, narzędzi i materiałów medycznych w placówce, dzięki łatwemu w obsłudze magazynowi online.

Bezpieczeństwo i import danych

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® to pełna ochrona danych, zgodnie z najnowszymi wytycznymi RODO. Zabezpieczenia systemowe, potwierdzają że oprogramowanie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przeniesienie baz danych pacjentów z innego programu i kontynuacja prowadzenia kartoteki w systemie Medfile® jest możliwa, bez ryzyka ich utraty.

Kompatybilność z platformami  ZnanyLekarz.pl, Kalendarz Google oraz aplikacje mobilne

Innowacyjność zapewnia dodawanie nowych funkcji do obszaru Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Korzystanie z kalendarza Google lub platformy ZnanyLekarz.pl można połączyć z prowadzeniem dokumentacji pacjentów w programie Medfile®.

Telemedycyna i wysyłanie powiadomień do pacjentów

Diagnostyka lekarska prowadzona na odległość za pomocą wideorozmów, czat z pacjentami oraz rozmowy telefoniczne, sprawia że gabinet stawia czoła wymaganiom teraźniejszości. Wysyłanie powiadomień SMS lub e-mail do pacjentów o zbliżającej się wizycie zmniejsza liczbę zaplanowanych, a niezrealizowanych wizyt, o których pacjenci zapomnieli.

Formularz dla pacjenta i podpis elektroniczny

Rewolucyjne zastosowanie, jakim jest formularz dla pacjenta wraz z podpisem MedSign, ułatwia proces gromadzenia danych medycznych, tj. wstępny wywiad oraz wymagane podpisy pod dokumentacją prawną. Można je przekazać pacjentowi w formie elektronicznej na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS.

Promocja gabinetu i system VoIP

Promocja gabinetu w sieci wiąże się z przeznaczeniem dużych kosztów na ten cel. Medfile® pozwala promować gabinet w Internecie. VoIP to korzystny system obsługujący sieci telefoniczne z ciekawymi rozwiązaniami dla biznesu. Obniża koszty połączeń placówek medycznych i pozwala na niezależną telekomunikację.

Przystępny Opiekun

Zawsze pomocny Opiekun Klienta Medfile®, przeprowadzi przez cały proces wdrożenia do obsługi programu do EDM. Jest dostępny dla swoich klientów telefonicznie, mailowo oraz na komunikatorach internetowych. Zawsze odpowie na istotne pytania dotyczące obsługi programu.

4 komentarze

 1. anitalatko

  6 czerwca 2019 at 11:44

  Przystępna, łatwa w obsłudze i bardzo przydatna aplikacja. Korzystamy już od grudnia. Teraz łączymy się ze znanymlekarzem. Jesteśmy zadowoleni, z tego że w programie można bardzo szybko zapisać nowe wizyty, a wszystko jest przejrzyste. Wystawienie ezwolnienia to pestka.

 2. miazdowski

  9 lipca 2019 at 14:35

  wchodzimy w nowy rozdział medycyny – takiej podstawowej, rodzinnej. Dzięki elektronicznym rozwiązaniom wszystko przebiega sprawniej i szybciej. Trzeba się tylko do tego przekonać, sam to widzę. Ale warto bo to usprawnia pracę wielu lekarzom, a młodsi szybko zaznajamiają się z nowinkami.

 3. godzinka

  12 sierpnia 2019 at 15:02

  Szukam i szukam EDM, który ma już recepty typu „e”, wszyscy to dopiero wdrażają. Medfile już to ma. Jak na razie nie pojawił się problem. Zobaczymy jak będzie od stycznia 😉 Magazyn to dla nas bardzo przydatna rzecz bo teraz uporządkowaliśmy produkty które zużywamy i wiemy, kiedy zbliża się ich termin ważności.

 4. markowicki

  30 sierpnia 2019 at 12:31

  Bardzo dobre rozwiazanie na e-Recepty i e-Zwolnienia. Zaraz wszystko będzie obowiązkowe w EDM. I super bez papierkologii, bez kolejek do rejestracji, grafik jest bardzo przejrzysty.