Plamy na ubraniu, brzydko pachnące skarpety i wiecznie mokre ręce to objawy nadmiernej potliwości, która jest zmorą wielu z nas. Przypadłość ta jest dość kłopotliwa i często zabiera nam pewność siebie w stresujących dla nas sytuacjach. Każdy na pewno doświadczył sytuacji, kiedy miał spocone dłonie ze stresu, mokre pachy podczas podróży zatłoczonym tramwajem czy przepocone i niezbyt ładnie pachnące stopy po treningu. To jest normalne. Są jednak osoby, które pocą się kilkakrotnie razy intensywniej i utrudnia im to codzienne życie. Problem nadmiernej potliwość dotyczy całego społeczeństwa. Szybkie menu: 1) Jak sobie z nią radzić? 2) Środki dostępne bez recepty talk, antyperspirant 3) Pomoc lekarza Jak sobie z nią radzić? Na początek należy wykluczyć choroby taki jak infekcje wirusowe i bakteryjne, cukrzycę, nadczynność tarczycy, otyłość, menopauzę, zaburzenia neurologiczne i nowotwory oraz zawał mięśnia sercowego. Jeśli wykluczymy wszystkie te choroby, podczas konsultacji z lekarzem prawdopodobnie padnie diagnoza, że nasza nadpotliwość ma podłoże genetyczne i powinniśmy z nią walczyć objawowo. Sposób zapobiegania czy leczenia nadpotliwości zależy od jej nasilenia. Środki dostępne bez recepty talk, antyperspirant Na początek możemy sięgnąć po dostępne w drogeriach aptekach antyperspiranty i blokery potu. Najskuteczniejsze są te z chlorkiem glinu, który ma działanie antyperspiracyjne. Dotyczy to głównie okolicy pach i stóp. Stopy, które intensywnie pocą się, są bardziej narażone na otarcia. Ratunkiem w tej sytuacji może być talk, który wchłonie nadmiar potu i zapobiegnie uszkodzeniom naskórka. Talk może mieć w składzie również wyciągi z ziół, które będą zapobiegały nadmiernej potliwości i odparzeniom. Można również stosować środki czystości takie jak żel pod prysznic o właściwościach antyperspiracyjnych. Pomoc lekarza Kiedy podstawowe sposoby zawiodą, można zgłosić się po pomoc do lekarza lub kosmetologa. Istnieją bowiem leki doustne, które zmniejszają objawy nadmiernej potliwości. Skuteczną metodą walki z nadpotliwością są również zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog wstrzykuje ją wokół gruczołów potowych, dzięki czemu dochodzi do zahamowania ich pracy. Zabieg ten wystarcza na kilka miesięcy. Innym sposobem są zabiegi laserowe lub chirurgiczne odnerwienie okolic potowych.
Oznaczenia na metkach Często zastanawiasz się nad tym jak dany ciuch wyprać? Czy dodać płyn zmiękczający, płyn …
Jak kupić węgiel na stronie PGG? Poradnik Ceny węgla w ostatnim czasie przyprawiają o zawrót głowy. Coraz więcej trudności sprawia również …
Modne fryzury i koloryzacje w 2020r – galeria Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie? Nowe hity modowe, …
Ile g ma łyżeczka? Czyli przelicznik miar kuchennych Coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wielką wagę do domowych smacznych potraw. Gotowanie – z …
Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych i od czego zależy cena? Wymiana klocków hamulcowych nie powinna być odkładana na ostatni moment. Układ hamulcowy jest jednym …