Wiadomoto Motoryzacja Czym zajmuje się dziś mechanik samochodowy?

Czym zajmuje się dziś mechanik samochodowy?

4 min czytania
0
3,417
mechanik samochodowy naprawa

Bez dobrego mechanika samochodowego, nasze auta tak naprawdę (nie boimy się użyć tego słowa) by nie istniały. Owszem, z początku wszystko pięknie, jeśli auto jest nowe. Jednak kiedy części zaczynają się zużywać, coś zaczyna stukać, pukać, kiedy potrzebna jest wymiana części, czy podbicie przeglądu by dowód rejestracyjny był ważny… Sami tego nie naprawimy, nie znamy się na tym i na pewno nie rozwiążemy problemu samodzielnie.

Dobry mechanik samochodowy to prawdziwy skarb!

Znajdź więc w swoim mieście odpowiedniego mechanika dla swojego auta i do niego udaj się z każdym problemem, sprawdź czy zajmuje się szeroko rozwiniętą mechaniką samochodową, by na pewno potrafił zająć się usterką w Twoim wozie. Dobry mechanik samochodowy jest jak dobry lekarz – warto mieć jednego, sprawdzonego, któremu powierzymy nasze zdrowie – w tym przypadku „zdrowie” Waszego samochodu.

mechanika samochodowa

Mechanika pojazdowa – zagadnienia i rozwiązywanie problemów

Nie będziemy tutaj wymieniać wszystkich usług, jakie mieszczą się w szerokim znaczeniu słów – mechanika pojazdowa, jednak warto wspomnieć o tych najważniejszych, z którymi najczęściej udajemy się do mechanika; warto więc podczas wyboru (o czym już wspomnieliśmy) sprawdzić, czy ma interesujące Was usługi na swojej liście (możecie sprawdzić to chociażby na jego stronie internetowej, na której znajdziecie również opinie na temat samego warsztatu i pełnionych usług).

Jedne z najczęściej poszukiwanych usług z mechaniki pojazdowej to:

 • czyszczenie układu paliwowego,
 • regeneracja DPF
 • kasowanie kodów błędów w samochodzie,
 • naprawa hamulców, silnika, wszystkich układów (napędowy, wydechowy, hamulcowy, dolotowy…)
 • ustawianie geometrii i zbieżności kół,
 • wymiana olejów,
 • wymiana uszczelek,
 • wymiana przewodów,
 • wymiana pomp…

Warto wspomnieć, że dobry warsztat samochodowy pełni kompleksowe usługi. Nie zajmuje się tylko mechaniką samochodową, ale również elektryką, przeglądami, elektroniką, wymianą opon, a także (jeśli tego potrzebujesz) serwisuje instalacje gazowe LPG a także pełni usługi, kiedy wystąpi nagła Awaria samochodu – gdzieś w trasie.

Mechaników samochodowym w każdym mieście jest naprawdę wielu, a wciąż powstają nowe warsztaty. Zwróć uwagę (przeczytaj opinie, chociażby w sieci), który warsztat specjalizuje się w samochodach danej marki.

2 komentarze

 1. Tomek

  26 sierpnia 2019 at 10:01

  Dla mnie chwilowo najważniejsza jest wymiana części eksploatacyjnych. Praktycznie nic innego w aucie się nie psuje, dlatego teraz czeka mnie wymiana oleju. Wiele osób mówi, żeby zrobić to samodzielnie, ale wychodzę z założenia, że specjalista zrobi to lepiej.

 2. bell

  27 maja 2020 at 13:18

  mechanik załatwia to czego my sądzimy że nie zrobimy 😉 niektórzy jeżdżą do mechanika nawet po wymianę żarówki, a inni dopiero jak się jakieś koło pasowe w alternatorze zepsuje, także nie ma jednoznacznej odpowiedzi