Wiadomoto Praca Praca w domu – czyli jak zarobić na ankietach

Praca w domu – czyli jak zarobić na ankietach

9 min czytania
4
2,812
chart data desk 590022

Zapewne większość z Was, kiedyś szukała w internecie ofert pracy w domu. Taka forma pracy, jest bardzo często poszukiwana przez osoby, które chcą sobie dorobić w łatwy sposób. Jednak nie każdy wie jak zacząć, gdzie takie oferty wyszukać i jak nie zostać oszukanym. Wypełnianie ankiet – czy może być formą dodatkowego zarobku?

Serwisy oferujące wypełnianie ankiet

Wiele serwisów oferuje płatne wypełnianie ankiet. Postanowiłam, jakiś czas temu zagłębić się w tym temacie i przetestowałam większość dostępnych serwisów. Postaram się wyjaśnić dokładnie jak to działa, ile możemy zarobić i jak nie zostać oszukanym.

Na początku najważniejsze jest aby wyszukać tylko sprawdzone i zaufane serwisy oraz dokładnie zapoznać się z regulaminem.Niestety, jest to często bardzo długi tekst, ale zapoznanie uchroni nas przed problemami. Warto również poszukać opinii na temat danej strony oferującej taką formę zarobku i się z nią zapoznać.

Na czym polega wypełnianie ankiet ?

Logując się w serwisach podajemy swoje dane, przeważnie imię nazwisko, maila, miejscowość, numer telefonu i konta bankowego. Wszystkie dane są wyłącznie dostępne dla serwisu ankietowego i nie są przekazywane osobom postronnym. Po zalogowaniu musimy wypełnić swój profil tzn: zaznaczyć co lubimy, jak spędzamy czas, w jak dużym mieście mieszkamy, czy pracujemy, mamy dzieci. Wszystkie te dane są potrzebne do utworzenia profilu preferencji kandydata. Według tego profilu na maila są nam wysyłane różne ankiety. Jak zarabiać na ankietach? Mogą to być ankiety dotyczące papieru toaletowego, sprzętu rtv, usług telewizji cyfrowych, jedzenia a nawet programu w tv. Wypełniając ankiety mamy pełną anonimowość serwisu który je przesyła do odpowiedniej instytucji która bada dany rynek.

Ile i jak się zarabia na ankietach?

Każda serwis ma swój system wynagradzania. W jednym są to punkty które wymieniamy na złotówki, w innych dolary zamieniamy na złotówki, a w jeszcze innych po prostu złotówki. Nie jest to tak że dostaniemy 20 zł za ankietę i od razu możemy sobie pieniążki wypłacić. Zdecydowana większość serwisów ma wymaganą minimalną liczbę punktów lub kwotę od której możemy dokonać wypłaty. Wypłata może być na konto bankowe, paypal lub doładowanie telefonu. Można również zamówić bon podarunkowy lub żywnościowy albo przeznaczyć środki na cele charytatywne.

Jeżeli chodzi o formę punktowania to wszystko dokładnie mamy opisane w regulaminie, dlatego tak jak wspomniałam wyżej warto go przeczytać. Ankiety są różnie punktowane, zależy od długości i rodzaju. Czasami dostaniemy 10 punktów a czasami 1000. Nie jest tak że codziennie dostajemy kilka ankiet. Z tym akurat bywa różnie. Są dni w których jest kilka informacji na mailu o ankiecie, a są takie w których nie ma nic. Samo zaproszenie do ankiety nie oznacza że dostaniemy punkty, ponieważ przed rozpoczęciem głównej ankiety dostajemy pytania dotyczące profilu. Sprawdzają czy aby na pewno jesteśmy w stanie wydać opinię na temat danej rzeczy, produktu czy usługi.

Praca w domu

Jeżeli chodzi o kwotę jaką jesteśmy w stanie zarobić na wypełnianiu ankiet, przy kilku serwisach nasze zarobki będą w granicy 50-500 zł. Jest to już jakiś grosz, ale wiadomo czasami trzeba się napracować żeby zarobić więcej. Dodatkowym plusem w niektórych serwisach jest możliwość stworzenia swojej grupy ankieterów. Co to znaczy? Mamy możliwość wygenerowania linka zapraszającego znajomych, rodzinę, sąsiadów itp. Wysyłamy takiego linka do wybranych osób, i za każde pełne zarejestrowanie otrzymujemy punkty lub dany procent z zebranych punktów takiej osoby. Warto zaprosić siostrę brata wujka sąsiada bo wtedy nasze zarobki rosną pod warunkiem że wypełnią cały profil a nie tylko zarejestrują się.
Jeżeli chodzi o samo wypełnianie ankiet, warto czytać dokładnie pytania i szczerze odpowiadać. Nie jest to nic trudnego, wystarczy kliknąć w dane pole lub obrazek, czasami napisać jakieś dwa zdania na temat produktu.

Podsumowanie

Taka forma zarobku może nie odpowiadać każdemu, ale jest fajną alternatywą dla mam na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, osób które chcą sobie zarobić kilka złotych bez wychodzenia z domu. Najważniejsze jest systematyczne sprawdzanie maila oraz zaangażowanie. Nie warto klikać „jak leci” bo czasami pytania są tak ułożone że musimy zaznaczyć odpowiednią odpowiedź w celu weryfikacji czy aby nie jesteśmy robotami.

Na koniec dodam że nie podpisujemy umowy, wypłata jest przyznawana w formie nagrody więc nie wlicza się tego do jakiegokolwiek dochodu.

Lista sprawdzonych serwisów z których sama robiłam wypłaty:

Powodzenia !!!

2 komentarze

 1. Ania

  19 stycznia 2019 at 14:32

  Polecam serwis Opinie !!! wypłacają zawsze bez problemów

  • Redakcja

   12 lutego 2019 at 11:50

   My również polecamy 🙂