Wiadomoto Praca Szkolenia z podestów ruchomych – jak uzyskać uprawnienia?

Szkolenia z podestów ruchomych – jak uzyskać uprawnienia?

5 min czytania
0
52
szkolenia podesty ruchome

Podesty ruchome są bardzo popularnymi urządzeniami używanymi podczas prac wysokościowych. Kto może zajmować się ich obsługą? Wyjaśniamy główne kwestie dotyczące tego typu sprzętu!

Kiedy stosowane są podesty ruchome?

Podesty ruchome, także nazywane podnośnikami i zwyżkami, są urządzeniami powszechnie wybieranymi wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie prac wysokościowych.

Takie sprzęty są wykorzystywane zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz nich, zależnie od tego, jaki mają silnik. Mogą mieć też różne wysokości podnoszenia, co przekłada się na ich zastosowanie.

Pod względem konstrukcji podesty te są dzielone na parę kategorii, a dokładnie na podesty nożycowe, teleskopowo-przegubowe, masztowe, co przekłada się na ich dostęp do położonych na wysokości przestrzeni.

Kto może obsługiwać podesty ruchome?

Podesty ruchome są urządzeniami podlegającymi dozorowi technicznemu i wymagają one odpowiedniego przeszkolenia do ich obsługi, które powinno być potwierdzone posiadanymi uprawnieniami.

Uprawnienia przeznaczone na podesty ruchome nadawane są osobom, które pozytywnie zaliczą egzamin odbywający się przed komisją UDT, czyli Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin ten składa się z części teoretycznej i praktycznej, aby sprawdzić zarówno wiedzę, jak i umiejętności kandydata dotyczące obsługi tego rodzaju sprzętu.

Uprawnienia na podesty ruchome – jak je uzyskać?

Jak wspomniano wcześniej, w celu uzyskania uprawnień na podesty ruchome konieczne jest zaliczenie egzaminu. Aby dobrze się do niego przygotować, rekomendowane są szkolenia podestów ruchomych Śląsk – https://www.oss-welder.pl/szkolenia/podesty-ruchome-przejezdne-gliwice/ stanowi jeden z regionów, gdzie są one dostępne.

Szkolenia dotyczące podestów ruchomych obejmują zarówno kwestie teorii, jak i praktyki, co pozwala na kompleksowe przygotowanie do pracy z tego typu sprzętem. W trakcie szkolenia poruszane są zróżnicowane tematy, między innymi dotyczące bezpieczeństwa, budowy sprzętu, jego obsługi.

Egzaminy odbywają się po zakończonych szkoleniach w tym samym ośrodku, co powoduje, że uczestnicy nie muszą dojeżdżać w inne miejsce, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jak zapisać się na szkolenie na podesty ruchome?

Zapisanie się na szkolenia podestów ruchomych Śląsk czy w innych regionach jest dostępne dla osób, które spełniają odpowiednie warunki, a także opłacą przeszkolenie.

Na szkolenia mogą zapisać się osoby, które są pełnoletnie, mają co najmniej wykształcenie podstawowe, a także nie mają przeciwwskazań medycznych do pracy na stanowisku operatora podestów ruchomych.

Ceny związane z tego typu szkoleniami najczęściej wynoszą od około 700 do 1000 złotych. Dokładne informacje o kosztach znaleźć można na stronach organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *