Wiadomoto Dom Testowanie produktów za darmo – czy to jest możliwe?
Dom

Testowanie produktów za darmo – czy to jest możliwe?

6 min czytania
0
2,222
board chalk chalkboard 459793

Od pewnego czasu uważnie testowałam serwisy które oferują testowanie pełnowartościowych produktów za darmo. Niby prosta sprawa, wystarczy założyć konto w serwisie, podać kilka szczegółów na nasz temat i gotowe. Jak to działa w praktyce ? Czy warto korzystać z takich serwisów? Jak działa testowanie produktów?

Co oferują serwisy z produktami do testowania?

Gdy już mamy założone konto, wystarczy sprawdzać czy dany serwis będzie prowadził kampanie jakiegoś produktu oraz jakich testerów szukają. Jeżeli jest planowana jakaś kampania, trzeba testowanie produktów za darmozgłosić chęć udziału, klikając w odpowiednie pola na stronie. Z całej bazy testerów sami wybierają odpowiednie osoby poprzez wysłanie ankiety informacyjnej z pytaniami. Np testy tabletek do zmywarki, dostajemy ankietę w której mamy pytanie „czy posiada pan/pani zmywarkę?” „Jak często używa Pan/pani zmywarki?”. Po wypełnieniu takiej ankiety następuje rekrutacja osób, oraz ogłoszenie wyników.Dużym plusem w rekrutacji jest posiadanie portali społecznościowych. Każda kampania ma określone terminy, wymagania oraz szczególne wytyczne np kategorycznie zabrania się sprzedaży otrzymanych produktów, jest na to paragraf, my go musimy zaakceptować podczas rekrutacji. W przypadku sprzedaży, serwis ma prawo wystąpić na drogę sądową. Praca w domu, czyli jak zarobić na ankietach?

Jak wygląda proces testowania ?

Jeżeli otrzymaliśmy maila z informacją, że zostaliśmy wybrani do testowania produktu, musimy obowiązkowo potwierdzić adres. Dostaniemy informację w jakim dniu kurier doręczy przesyłkę. Co zawiera przesyłka ? Najczęściej jest to jeden produkt pełnowartościowy, oraz mnóstwo próbek dla znajomych. Podczas testowania tabletek do zmywarki tych próbek dostałam 50, plus jedno całe opakowanie. Czasami zdarzy się, że dostaniemy tylko jeden produkt, wszystko zależy od formy kampanii. W przesyłce również znajdziemy ulotki, czasami jakieś książeczki. Paczka jest DARMOWA, tak samo jak nasz udział w kampanii.

Testowanie produktów za darmo

Samo testowanie to nic trudnego, używamy produktu tak jak zawsze, z tym że warto np zwrócić uwagę na zapach, smak, konsystencje, oraz efekty. Czasami w wymaganiach kampanii możemy znaleźć informację o tym aby wykonać zdjęcie. Czasami samego produktu, czasami produktu w trakcie używania. Najważniejsze aby zerkać na maila, czy nie mam do wypełnienia ankiety związanej z testowaniem. Kiedy kampania dobiega końca, trzeba wypełnić raporty. Jak to zrobić ? Wystarczy albo wypełnić ankiety dostępne w serwisie, albo własnymi słowami opisać nasza opinie. Ważne jest aby szczegółowo opisać nasze spostrzeżenia oraz zapytać znajomych o opinię. Jeżeli udało nam się rozdać dużo próbek , zdajemy raporty z rozmów. Własnymi słowami opisujemy plusy i minusy produktu.

Testowanie produktów jak dla mnie jest opłacalne. Nie wymaga wielkich poświęceń, nie musimy nic płacić a jedynie wydać rzetelna opinie. Czasami zdarzają się kampanie z wyższej półki np testowanie szczoteczki elektrycznej, ekspresu do kawy, żelazek itp. W sieci możemy znaleźć sporo serwisów które oferują testowanie, sprawdziłam 90% z nich, mam swoich faworytów.

Lista zaufanych serwisów:

Trzymam kciuki ! Powodzenia !

One Comment

  1. Magda

    20 stycznia 2019 at 17:10

    Do tej pory brałam udział w dwóch kampaniach: produkt spożywczy i kosmetyki. Liczę na to, że to nie koniec 😉Bardzo fajna sprawa!