Wiadomoto Uroda Manicure kombinowany – co to takiego?

Manicure kombinowany – co to takiego?

3 min czytania
0
726
manicure kombinowany

Manicure kombinowany, od niedawna pojawił się na polskim rynku. Coraz częściej można wykonać go w salonach stylizacji paznokci. Czym właściwie jest ? Na czym polega ? Jaka jest różnica miedzy zwykłym manicure, a manicurem kombinowanym ?

Czym jest manicure kombinowany?

Manicure kombinowany (ang. combined manicure), to bardzo precyzyjna metoda upiększania paznokci. Polega ona na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia, oraz idealnym odsunięciu i usunięciu skórek. Taki zabieg wykonuje się najczęściej frezarką . Głównym zadaniem manicure kombinowanego, jest bardzo dokładne naniesienie lakieru jak najdalej „pod skórkę”, wtedy otrzymujemy bardzo naturalny efekt, oraz wydłużona naturalnie płytkę paznokcia.

Główna zaleta tej metody, to lakier nie odznaczający granicy między skórkami a paznokciem. Wybrany kolor lakieru, zostaje bardzo dokładnie nakładany pod skórki, oraz na boki paznokcia specjalnym malutkim pędzelkiem. Cały zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go delikatnie, precyzyjnie i ze szczególną starannością. Największa zaletą manicure kombinowanego, jest długo niewidoczny odrost. W przypadku zwykłego manicure szybko zauważalna jest odrastająca płytka paznokcia.

Manicure kombinowany – zalety

Odrost przy manicure kombinowanym widać dopiero po ok 9 dniach, u niektórych Pań później. Wszystko zależy od tego, jak szybko rosną nam paznokcie. W przypadku zwykłego manicure, jest to widoczne o wiele szybciej. Czas wykonania manicure kombinowanego, jest taki sam jeżeli mamy do czynienia z bardzo dobrą stylista a nie osoba ucząca się. Nie poleca się, wykonywać takiej usługi „u znajomej”, ponieważ dużą role odgrywa tu sterylność narzędzi i wprawa stylistki. Tak wykonane zdobienie, jest idealne dla każdej kobiety bez względu na okazje 🙂

Comments are closed.