Manicure kombinowany – co to takiego?

2 minut czytania
1
0
beautiful cleaning fashion 332046

Manicure kombinowany od niedawna pojawił się na polskim rynku. Coraz częściej można wykonać go w salonach stylizacji paznokci. Czym właściwie jest ? Na czym polega ? Jaka jest różnica miedzy zwykłym manicure a kombinowanym ?

Manicure kombinowany (ang. combined manicure) jest to bardzo precyzyjna metoda upiększania paznokci. Polega ona na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia oraz idealnym odepchnięciu i usunięciu skórek najczęściej frezarką . Głównym zadaniem manicure kombinowanego jest bardzo dokładne naniesienie lakieru jak najdalej „pod skórkę” wtedy otrzymujemy bardzo naturalny efekt oraz wydłużona naturalnie płytkę.

Główną zaleta jest lakier nie odznaczający granicy między skórkami a paznokciem. Wybrany kolor lakieru jest bardzo dokładnie nakładany pod skórki oraz na boki specjalnym malutkim pędzelkiem. Cały zabieg jest bezbolesny jeżeli jest wykonany precyzyjnie i z szczególną dokładnością. Największa zaletą manicure kombinowanego jest długo niewidoczny odrost. W przypadku zwykłego manicure szybko zauważalna jest odrastająca płytka paznokcia.

Manicure kombinowany

Odrost przy manicure kombinowanym widać dopiero po ok 9 dniach, u niektórych Pań później. Wszystko zależy od tego jak szybko rosną nam paznokcie. W przypadku zwykłego manicure jest to widoczne o wiele szybciej. Czas wykonania manicure kombinowanego jest taki sam jeżeli mamy do czynienia z bardzo dobrą stylista a nie osoba ucząca się. Nie polecam wykonywać tej usługi „u znajomej” ponieważ dużą role odgrywa tu sterylność narzędzi i wprawa stylistki. Tak wykonane zdobienie jest idealne dla każdej kobiety bez względu na okazje 🙂

1 komentarz

  1. […]    Manicure kombinowany – co to takiego?… […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Spodnie dresowe – idealny wybór nie tylko do sportowych stylizacji

Dresy jeszcze do niedawna kojarzyły się z mało stylowym elementem odzieży, ale jak wiadomo…