Zastanawiasz się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej na Twojej firmie, ale koszty, które trzeba pokryć na początku takiej inwestycji wydają się przytłaczające? Warto zastanowić się jakie korzyści może przynieść Twojej firmie montaż paneli fotowoltaicznych. W tym artykule zebraliśmy istotne zalety inwestycji w fotowoltaikę dla firm.

Jakie są zalety finansowe?

Panele fotowoltaiczne odstraszają stosunkowo wysokim kosztem na początku inwestycji, jednak warto wiedzieć, jak taka instalacja wpływa na późniejsze wydatki naszej firmy. Ponieważ fotowoltaika produkuje darmową energię przy wykorzystaniu promieni słonecznych, może znacznie obniżyć koszty utrzymania. Dzięki panelom słonecznym możemy być niezależni od dostawców energii elektrycznej – dobrze dobrana instalacja pozwala na produkcję ilości prądu, która pokryje całkowite zapotrzebowanie firmy.

Firmy pracują zazwyczaj w normowanych godzinach (7-17). Jest to także moment dnia, w którym uzyskuje się najwięcej energii z fotowoltaiki. Dzięki temu różnica kosztów utrzymania firmy u klientów jest zauważalna niemal natychmiast. Zazwyczaj energia wyprodukowana przez firmę jest zużywana na bieżąco, jednak zdarza się, że część energii nie zostanie wykorzystana. Co w takiej sytuacji? Dzięki instalacji dwukierunkowego licznika energii istnieje możliwość sprzedaży nadwyżek operatorowi sieci – ma on obowiązek jej odkupienia.

Dowiedz się więcej: panele fotowoltaiczne Poznań

Panele fotowoltaiczne a wizerunek firmy

Instalacja fotowoltaiki wiąże się z korzyściami pozafinansowymi. Jedną z nich jest pozytywny wpływ odnawialnych źródeł energii na budowanie wizerunku firmy. Firmy korzystające z fotowoltaiki są postrzegane jako świadome ekologicznie. W ostatnich latach jest to jeden z czynników determinujących decyzje klientów o wyborze firmy. Odpowiedzialność ekologiczna ma w obecnych coraz większe znaczenie, więc warto zastanowić się nad instalacją fotowoltaiki już dziś i spełniać oczekiwania dotychczasowych i nowych klientów. Fotowoltaika dla firmy jest więc korzystna zarówno finansowo, jak i biznesowo oraz wizerunkowo.

Co warto wiedzieć?

Pamiętaj, że dostępna jest szeroka oferta dotacji do fotowoltaiki dla firm. Możesz wybierać spośród różnych form pomocy finansowej: pożyczek, dofinansowań, kredytów na korzystnych warunkach. Alternatywą może być leasing fotowoltaiki, który umożliwia firmie obniżenie podatku przez odliczenie opłaty wstępnej oraz raty kapitałowej i odsetkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *