Wiadomoto Motoryzacja Chcesz poszerzyć ochronę auta? Sprawdź, jakie ubezpieczenia kupisz w pakiecie z OC

Chcesz poszerzyć ochronę auta? Sprawdź, jakie ubezpieczenia kupisz w pakiecie z OC

6 min czytania
0
480
kobieta ladujaca samochod elektryczny na stacji benzynowej

Oprócz obowiązkowego OC towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie także dobrowolne polisy, chroniące auto i wyposażenie. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez kierowców to: autocasco, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb i opon.

W pakiecie taniej

Kierowcy, którzy kupują ubezpieczenia w pakiecie, mogą liczyć na wyjątkowe korzystne stawki. Są one swego rodzaju nagrodą za zaufanie, jakim obdarzyli ubezpieczyciela. OC to nie wszystko! Jakie inne ubezpieczenia można kupić w pakiecie?

Pakiet OC + AC

Najpopularniejszym pakietem jest ten łączący obowiązkową ochronę OC z autocasco. OC ochroni Twój portfel, jeśli spowodujesz szkodę. AC zrekompensuje straty spowodowane uszkodzeniem, szkodą całkowitą lub kradzieżą.

Ważne: ubezpieczyciele często wzbogacają pakiet OC + AC darmowym ubezpieczeniem assistance i NNW. Są one atrakcyjnym dodatkiem, które podnosi wartość pakietu i zapewnia szerszą ochronę.

Ceny pakietów OC + AC zależą od konkretnego towarzystwa, zakresu ochrony autocasco, parametrów auta i cech kierowcy. Aby je przybliżyć, posłużymy się więc konkretnym przykładem. Będzie nim klient porównywarki ubezpieczeń Mubi, 41-letni mieszkaniec Oleśnicy. Mężczyzna jest właścicielem Forda Focusa z 2009 roku (jego dotychczasowy przebieg to 240 km). Od wielu lat jeździ bezszkodowo, ma żonę i 2-letniego syna.

Ile zapłaci za pakiet OC i AC w poszczególnych towarzystwach wg danych kalkulatora OC AC Mubi?

kalkulatora OC AC Mubi
kalkulatora OC AC Mubi

Za niespełna 1000 zł pan Jan może kompleksowo ubezpieczyć samochód. Dzięki ASS zapewni sobie wsparcie w nieoczekiwanych sytuacjach na drodze a NNW zapewni wypłatę odszkodowania za utratę zdrowia w wypadku.

Pakiet OC z minicasco

Kierowcy, którzy nie chcą lub nie mogą wykupić pełnego autocasco, mogą sięgnąć po jego okrojoną (i tańszą) wersję — minicasco. Takie ubezpieczenie możesz dostać zarówno jako dodatek do OC, jak i niezależną polisę.

Ważne: niska cena mini casco idzie w parze z wąskim zakresem. Takie ubezpieczenie chroni zazwyczaj jedynie przed szkodą całkowitą i kradzieżą i nie zapewnia wypłaty odszkodowania w przypadku szkody częściowej. Zanim kupisz OC z mini casco, sprawdź zakres ochrony i upewnij się, że będzie dla Ciebie wystarczający.

Pakiet OC z Zieloną Kartą

Popularnym dodatkiem od OC jest Zielona Karta. Taki dokument potwierdza zawarcie obowiązkowej umowy odpowiedzialności cywilnej w Polsce i przyda się osobom podróżującym po Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Iranie, Izraelu, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji, Ukrainie.

Choć większość towarzystw nie pobiera opłaty za wydanie Zielonej Karty, zdarzają się również takie, które każą sobie za nią płacić. Jeśli w najbliższym czasie planujesz wyjazd do jednego ze wskazanych wyżej państw, koniecznie sprawdź, jak na tę kwestię zapatruje się Twój ubezpieczyciel. Pamiętaj także, że na wydanie dokumentu będziesz musiał poczekać. O wydanie karty poproś więc co najmniej 14 dni przed planowaną datą wyjazdu.

OC z ubezpieczeniem szyb i opon

Jak pokazują statystyki to właśnie opony i szyby są najbardziej narażonymi na uszkodzenie częściami auta. Zakup OC z ubezpieczeniem szyb i opon pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów oraz… ochronić zniżki z AC. Ubezpieczyciel zlikwiduje szkodę nie z autocasco, ale z dodatkowych polis.

Comments are closed.