Wiadomoto Motoryzacja Czy opłaca się kupować używane motocykle?

Czy opłaca się kupować używane motocykle?

4 min czytania
0
1,043
Czy opłaca się kupować używane motocykle

Kupno motocykla może być bardzo kosztowne, jednak wielu z nas marzy o jednośladzie i zbiera na niego przez wiele lat. Drogą na skróty może być zakup używanego pojazdu, tylko czy to dobra decyzja?

Nowy czy używany?

Istnieją argumenty przemawiające za tym, aby kupować motocykle używane, ale nie brakuje też takich, które zdecydowanie skłaniają kupujących do inwestycji w całkowicie nowe jednoślady. Oferty używanych motorów kuszą bardzo przystępnymi cenami, zwłaszcza w porównaniu z nowymi odpowiednikami. Zadbany używany motocykl to gratka dla kupującego, ale bądźmy szczerzy – trudno znaleźć taki egzemplarz. Warto jest szukać salonów, które zajmują się profesjonalnie sprzedażą używanych motocykli i skuterów, jak na przykład Honda Plaza – : . Warszawa jest miastem, w którym można kupować takie używane motory.

Na co trzeba uważać?

Fabrycznie nowy motocykl, sprzedawany w salonie, jest pozbawiony wielu wad, z jakimi możemy spotkać się w przypadku jednośladów używanych. Przede wszystkim z pewnością jego licznik nie był cofnięty. Na rynku motoryzacyjnym w dalszym ciągu działa wielu oszustów, którzy cofają liczniki i nie wahają się przed dokonaniem innych modyfikacji w celu ukrycia wady używanych motocykli i ich szybkiej sprzedaży w atrakcyjnej cenie. W przypadku ceny rażąco niskiej powinniśmy się mocno zastanowić, czy z motocyklem wszystko jest w porządku. Naprawdę trudno jest oczekiwać, że to realna okazja cenowa. Bardziej prawdopodobne jest to, że ma ukryte wady, dlatego warto go sprawdzić z zaufanym mechanikiem.

Kupno może być dobrą inwestycją, jeśli kupujący jest świadomy jego ewentualnych wad i koniecznych napraw, jakie będzie musiał przeprowadzić. Z tego względu warto jest kupować motocykl używany od sprawdzonego sprzedającego, który cieszy się renomą w branży. Dzięki temu istnieje większa szansa na to, że poznamy realny stan motocykla. Sprzedający może też pomóc w wyszukaniu mechanika, który wymieni niezbędne podzespoły sprzedawanego jednośladu.

Comments are closed.