Wiadomoto Uroda Czym są i jak zwalczać rozstępy?

Czym są i jak zwalczać rozstępy?

6 min czytania
0
455
bio oil na rozstępy

Rozstępy to inne niedoskonałości powstające na skórze podczas życia kobiety to coś, co może spędzić sen z powiek nawet najbardziej cierpliwej i wyluzowanej przedstawicielce płci. Porody, zła dieta, czy też zmiany hormonalne w okresie dojrzewania i później to powody, z których skazy na ciele powstają.

Dlaczego na ciele pojawiają się rozstępy?

W życiu każdej kobiety pojawia się stres, który może być spowodowany przez różnego rodzaju sytuacje lub prowadzony tryb życia. Przyczyny powstawania na ciele nieprzyjemnych dla oka rozstępów rozpoczynają się jednak nie tylko poprzez przeżywany stres.

Do popularnych powodów, z których coś takiego pojawia się na ciele kobiety, należą:

  • zbyt szybki i zbyt duży przyrost masy ciała,
  • szybki wzrost podczas dojrzewania,
  • ciąża i rozciąganie skóry,
  • genetyka,
  • złe nawilżanie skóry,
  • brak aktywności fizycznej,
  • zbyt niski poziom cynku w organizmie.

Wszystkie te powody razem i każdy z osobna mogą spowodować powstawanie rozstępów, gdyż nasza skóra nie będzie w stanie odpowiednio zareagować na każde nasze zachowanie lub zwyczaj. Nie zawsze mamy na to wpływ i, nawet jeśli podczas ciąży będziemy stosować specjalistyczne kremy, a w naszej rodzinie rozstępy występowały często, to możemy się przed nimi zwyczajnie nie uchronić. Nie warto jednak rezygnować z walki o piękne ciało, gdyż regularna aktywność fizyczna i stosowanie odpowiednim preparatów mogą, chociażby zmniejszyć widoczność nieestetycznych blizn, nawet jeśli nie uda nam się ich całkowicie pozbyć.

Jak można skutecznie zwalczyć rozstępy?

Jeśli mamy świadomość, że w naszym przypadku tendencja do występowania rozstępów jest dużo, warto dbać o swoją skórę, zanim one wystąpią. W tym celu warto pomyśleć nie tylko o kosmetykach, ale również o naszym trybie życia. Niezwykle ważna będzie dieta bogata w niezbędne składniki mineralne, wśród których powinien się znaleźć przede wszystkim cynk. Oprócz diety bardzo ważna jest aktywność fizyczna, która nie musi być spektakularna, jednakże powinna być w naszym życiu obecna – może to być codzienny spacer lub krótki trening poranny, który nie tylko świetnie wpłynie na nasze ciało, ale również nas obudzi, na przykład w zastępstwie kawy.

Nie warto jednak całkowicie rezygnować z preparatów kosmetycznych lub leczniczych, które doskonale wspomogą nas w walce z potencjalnie występującymi rozstępami. Dobrym przykładem będą takie preparaty jak Bio Oil na rozstępy, Palmers Cocoa Butter, czy Cepan. Zawarte w nich substancje aktywne nie tylko ograniczają możliwość występowania rozstępów, ale również poprawiają jej napięcie, koloryt i widoczność występujących blizn. Niezwykle ważna jest w ich przypadku regularność, dzięki której zapewnimy naszej skórze odpowiednią dawkę wsparcia każdego dnia. Jeżeli aktualnie spodziewamy się dziecka, warto sięgnąć po produkty przeznaczone szczególnie dla takiego stanu. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze możemy skonsultować się z farmaceutą, który udzieli nam odpowiedniej porady podczas kupowania produktu.

Comments are closed.