Wiadomoto Dom Dewocjonalia – co warto mieć w domu?
Dom

Dewocjonalia – co warto mieć w domu?

8 min czytania
0
599
dewocjonalia

Dewocjonaliami nazwiemy wszelkiego rodzaju akcesoria o charakterze religijnym wykorzystywane do praktykowania wiary. Jeśli zatem planujecie co nieco powiększyć swoją kolekcję o dodatkowe artykuły religijne, zostańcie z nami. Przedstawiamy 7 dewocjonaliów, które warto mieć u siebie w domu. Oto one!

Różaniec

Różaniec to bez wątpienia jeden z tych elementów, który każdy z nas niegdyś posiadał. Drewniany lub wykonany z delikatnych kamiennych kryształków różaniec to idealna propozycja na prezent z okazji przyjęcia kolejnego sakramentu świętego, a także niezwykle przydatny artykuł w trakcie odmawiania modlitwy. Wybierając idealny różaniec, możecie postawić na nieco bardziej urozmaicony model z grawerem. Nie zapomnijcie także o umieszczeniu go w specjalnym etui, które uchroni różaniec przed zabrudzeniami czy uszkodzeniem.

Modlitewnik

Modlitewnik to prawdziwy niezbędnik każdego katolika. Dostępny w wielu różnorakich wydaniach ułatwi codzienną modlitwę, pozwalając na pełne oddanie się wierze. Znajdziecie w nim wszystko, co potrzebne. Litanie, modlitwy poranne, modlitwy wieczorne, nabożeństwa, nowenny… Jeśli szukacie czegoś nietuzinkowego, możecie pokusić się o tzw. egzemplarz kieszonkowy. Dzięki temu będziecie mogli zabrać modlitewnik niemal wszędzie!

Gdzie możecie zaopatrzyć się w wysokiej jakości dewocjonalia? Internetowy sklep Holyart – https://www.holyart.pl/ – to odpowiedź na wasze najśmielsze potrzeby i oczekiwania. Znajdziecie tam akcesoria religijne, produkty klasztorne oraz artykuły liturgiczne.

Zestaw kolędowy

Zestaw kolędowy, w którego skład wchodzi krzyżyk, białe świece oraz kropidło z pewnością zda egzamin. Wykorzystywany w trakcie wizyty duszpasterskiej nada wnętrzu wyjątkowego klimatu, a wy będziecie mogli cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Dostępne w sklepach z artykułami religijnymi zestawy kolędowe mogą poniekąd różnić się pod względem ilości produktów czy jakością wykonania. Nieco bardziej urozmaicone komplety kolędowe zwykle zawierają dodatkowe akcesoria, co więcej – bardzo łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza. Co proponujemy? Pozłacany zestaw kolędowy z powłoką galwaniczną!

Srebrny medalik

Religijna biżuteria to strzał w dziesiątkę! Medaliki są często wykorzystywane jako prezent na szczególne okoliczności, a także jako element codziennego użytku. Zwykle jednak stawiamy na medalik z wizerunkiem Jezusa Chrystusa… Co zatem powiecie na coś zupełnie innego? Medalik z wizerunkiem ulubionego świętego to doskonały wybór dla każdego katolika. Noszony na szyi będzie przypominał wam o miłości do Pana Boga… Wiele sklepów z dewocjonaliami oferuje także możliwość dodatkowej personalizacji. Śmiało możecie umieścić na medaliku ważną dla was datę!

Ikona religijna

Tutaj mamy szerokie pole do popisu! Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia czy sceny biblijne… Wybór jest ogromny, a odpowiednio dobrana ikona religijna w zaledwie kilka chwil nada wnętrzu niesamowitego charakteru. Niewątpliwie ikony mają w sobie coś wyjątkowego, a co za tym idzie, wręcz zachwycają swoimi walorami estetycznymi. Ze względu na swą symbolikę są bardzo ważne dla osób wierzących.

Pismo Święte

Różaniec i Pismo Święte to jedne z wielu akcesoriów religijnych, bez których katolicy nie wyobrażają sobie codziennej modlitwy. W związku z tym upewnijcie się, czy posiadacie swój własny egzemplarz Pisma Świętego. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wydanie w skórzanej oprawce z subtelnym grawerem…

Figurki religijne

Nie moglibyśmy pominąć tak szczególnego elementu! Figurki z wizerunkiem świętych jeszcze kilkanaście lat temu ozdabiały niemal każde mieszkanie. Dziś coraz rzadziej wybieramy tego typu rozwiązania, stawiając raczej na klasykę. Niemniej jednak figurki religijne to idealny wybór dla osób, które pragną urządzić w swoim domu wyjątkowy kącik do modlitwy.

Dewocjonalia są nie tylko niezwykle funkcjonalne, lecz także mają za zadanie umocnić życie duchowe i pogłębić wiarę osób na co dzień z nich korzystających… Mamy nadzieję, że taka dawka inspiracji przyda się również wam!

Comments are closed.