Wiadomoto Uroda Jak dbać o swoje rzęsy?

Jak dbać o swoje rzęsy?

6 min czytania
0
369
Biotebal rzęsy

Długie i ciemne rzęsy do cel większości kobiet. Nie tylko podkreślają one kształt i charakter oczu, ale również dodają kobiecie odwagi, jaka jest potrzebna na co dzień. Piękny makijaż nigdy nie będzie kompletny, jeśli rzęsy zostaną pominięte. Co, jednak jeśli są przerzedzone i krótkie?

Jakie są przyczyny pogorszenia stanu rzęs?

Nie każda kobieta może się pochwalić rzęsami przypominającymi zasłony. Większość z nas posiada średniej długości włoski, które też nie do końca posiadają czarny, głęboki kolor. Dlatego właśnie stosujemy tusze do rzęs, które, nakładane dzień w dzień muszą być dobrze dobrane, aby nie obniżyły kondycji tych jakże ważnych włosków. Drugą ważną kwestią jest sposób zmywania tuszu wieczorem lub też całkowity brak demakijażu. Ta druga opcja może być po jakimś czasie dla rzęs zabójcza, dlatego nigdy nie warto odpuszczać i każdego wieczoru należy dokładnie i jednocześnie delikatnie zmywać makijaż oczu i całej twarzy. Do takiej czynności wykorzystuje się specjalne preparaty dwufazowe lub wacik z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i płynu micelarnego – jednakże istotne jest, aby dobrać coś specjalnie dla siebie, a to jest zawsze kwestia indywidualna.

Następną ważną rzeczą, jaka wpływa na kondycję naszych rzęs, jest stres, który może spowodować wypadanie nawet najpiękniejszych rzęs – ważne, aby znaleźć w życiu balans i się go trzymać, ale to zrobić dzisiaj jest niezwykle trudno. Kolejną kwestią jest dobra dieta i dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin. Warto wiedzieć, że włosy, skór i paznokcia wszystkie takie elementy otrzymują na samym końcu, dlatego zła dieta bardzo szybko degraduje ich wygląd.

Podsumowując, można by wspomnieć o następujących czynnikach wpływających na wygląd oprawy naszych oczu:

  • odpowiednie kosmetyki,
  • codzienny, delikatny demakijaż oczu,
  • ograniczenie stresu,
  • odpowiednia dieta.

Dobrym pomysłem jest również przyjmowanie suplementów, jednakże jeśli posiadamy w organizmie jakieś niedobory, to suplementy w pierwszej kolejności uzupełnią je właśnie, zamiast powędrować do włosów, czy też rzęs. Warto więc zadziałać na rzęsy również od zewnątrz.

Jakie preparaty można stosować na rzęsy?

Na rynku istnieje wiele produktów, które doskonale sprawdzają się w walce o piękne, długie, ciemne rzęsy. Dużą grupą takich preparatów są odżywki do rzęs, takie jak Biotebal rzęsy, EverLash odżywka do rzęs, czy też Regenerum do rzęs. Każdy z tych preparatów stosuje się podobnie – nakładając niewidoczną kreskę codziennie na noc, jedną warstwą, przez okres minimum trzech tygodni, zaraz po demakijażu. Później warto stosować je przynajmniej dwa razy w tygodniu dla podtrzymania optymalnego efektu. Zawsze warto spróbować czegoś takiego, nie rezygnując jednak ze wspomagania się drogą wewnętrzną. Każde działanie może nam pomóc, jeśli tylko będzie przeprowadzane rozsądnie i z umiarem. Zdanie się na dobrą jakość będzie zawsze pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu.

Comments are closed.