Wiadomoto Zdrowie Jak złagodzić ból w chorobach atakujących stawy?

Jak złagodzić ból w chorobach atakujących stawy?

6 min czytania
0
412
Aspican Bio

Niestety w dzisiejszych czasach głównym uczuciem, jakie towarzyszy większości ludziom jest stres. To on jest odpowiedzialny za większość chorób cywilizacyjnych i to właśnie jego należy winić za wszechogarniający ból, który dotyka nas w różnych okolicznościach.

W jakich przypadkach warto pozbywać się bólu na własną rękę?

Pierwszą rzeczą, jaką powinno się w swoim życiu robić, kiedy pojawia się dotkliwy ból, jest konsultacja z lekarzem. Jeśli jednak wiemy, z czego ból wynika, a leczenie rozpoczęliśmy już jakiś czas temu, z tym, że ból wciąż występuje, warto sięgnąć po leki, które zadziałają przeciwzapalnie przynosząc nam ulgę chociaż na jakiś czas. Oczywiście każdorazowo należy skonsultować branie leku z naszym lekarzem, jednakże warto jest mieć w domu opakowanie, które posłuży nam w razie sytuacji awaryjnej – pamiętajmy również o obowiązkowym czytaniu ulotek, ponieważ one są pisane dla naszego bezpieczeństwa, a nie po to, by ograniczać nam używanie produktu. Lekiem godnym uwagi jest Aglan, Aspican Bio, czy też Meloksam, które są nie tylko przeciwbólowe, ale właśnie przeciwzapalne i skutecznie łagodzą ból w stanach przebiegu chorób związanych z problemami stawowymi.

Leki te, dzięki odpowiedniemu stężeniu meloxicamu, działają skutecznie w zakresie:

 

  • reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • sztywniejących stawów kręgosłupa wynikających zapalenia,
  • reumatoidalnego zapalenia stawów okresu młodzieńczego.

Warto samodzielnie sięgnąć po taki lek w momencie, w którym dostęp do lekarza jest ograniczony, a my znamy już swoje ciało i stan na tyle, że wiemy, że lek nam po prostu pomoże przetrwać czas oczekiwania na wizytę lub złagodzi nieznośny ból, który przy tego typu chorobach ciężko zniwelować przy pomocy zwykłych leków przeciwbólowych opartych na paracetamolu.

Dlaczego atakuje nas ból stawów?

Wszechogarniający stres, nawracające infekcje, kiepska dieta, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu to coś, co pozostawia w naszych organizmach trwały ślad i nierzadko choroby, których pozbywanie się może zająć lata. Niestety czasami nie będziemy w stanie całkowicie się ich pozbyć, nawet stosując specjalistyczne leki. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką coś, co zapewni nam spokój w każdej chwili, pozwalając się cieszyć życiem bez bólu, który przy chorobach związanych ze stawami może być wyjątkowo dotkliwy. Przewlekły stan zapalny nie jest czymś pożądanym, ale można go opanować, stosując odpowiednie leki.

Niesteroidowe, doustne środki przeciwbólowe w formie tabletek, to doskonały sposób na zwalczanie bólu stawów i mięśni, jednakże należy pamiętać, że na niektóre z nich potrzebna jest recepta. Nie należy również brać więcej tabletek, niż jest to zalecane w ulotce i jednocześnie przez lekarza. Jeśli zdecydujemy się na lek, który jest dostępny bez recepty, to nie należy stosować go dłużej niż przez tydzień – jeśli w tym czasie nic się nie zmieni, konsultacja z lekarzem będzie bardziej niż niezbędna.

Comments are closed.