Wiadomoto Dom KAMYKI – nowa zabawa dla dzieci i dorosłych
Dom

KAMYKI – nowa zabawa dla dzieci i dorosłych

4 min czytania
4
7,066
103113522 890767688000722 6423017111415949477 n

Grupa KAMYKI powstała na wzór czeskiej grupy #kaminky. Chcemy powtórzyć sukces naszych południowych sąsiadów, aby kolorowe kamyczki opanowały całą Polskę!

O co chodzi?

Przede wszystkim o zabawę, o dawanie radości. Inicjatywa polega na malowaniu kamyczków, wedle naszego uznania. Do malowania używamy farb akrylowych, które są odporne na zjawiska atmosferyczne, dzięki czemu nasz kolorowy kamyk przetrwa naprawdę długo. Tak przygotowany kamyczek jest już prawie gotowy do swojej podróży. Ważnym jest żeby oznaczyć go kodem pocztowym miasta w którym powstał, oraz napisania fb KAMYKI, żeby osoba, która go odnalazła mogła znaleźć grupę i do nas dołączyć. Aktualnie nasza grupa rybnicka, liczy 532 członków, i z dnia na dzień chętnych do zabawy przybywa. Nie tylko dzieci, ale również dorośli oszaleli na punkcie #kamyczków.

Alternatywa na deszczowe dni – malowanie kamyczków

W deszczowe dni, głowimy się nad zajęciami dla dzieci. Rozwijanie zdolności manualnych, połączone ze świetną zabawą jest bardzo dobrym, kreatywnym pomysłem na pochmurne dni. Natomiast w dni słoneczne, połączenie spaceru z roznoszeniem kolorowym, własnoręcznie pomalowanych kamyczków, jest dla dzieci wielka frajdą.  Malowanie kamyczków ma wiele zalet, zaliczamy do nich:

  • rozwój zmysłów
  • pobudzają kreatywność
  • wspomagają naukę koncentracji
  • idealne do nauki literek i cyferek
  • ćwiczą małą motorykę
  • pozwalają na wykorzystanie wyobraźni
  • redukują stres
  • poprawiają samopoczucie
kamyki
kamyki

Jak przygotować kamyczki do malowania?

Uzbierane kamyczki, trzeba tylko dokładnie umyć. Oczyszczone i suche kamienie będą idealnie przygotowanie do malowania.  Najlepsze będą kamyki o płaskiej powierzchni, a takie można znaleźć w rzekach, nazywane są okrąglakami.

kamyki 2
kamyki 2

Znalazłeś kamyk?

Super! Chętnie go zobaczymy! Dużo radości sprawia nam, że nasz kamień się znalazł, dlatego ważne jest żeby dołączyć do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/2344342325872817/ zrobić mu zdjęcie i napisać gdzie został znaleziony. Kamyczek możesz zatrzymać, lub położyć w inne miejsce żeby kontynuował swoją podróż. Wskazówki dotyczące miejsc, w których zostały ukryte kolorowe kamyczki, znajdują się również na grupie facebookowej. Zabawa bardzo rozwija kreatywność, malować może każdy- duży i mały. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem, czy nawet samemu aby nauczyć się malować czy rozwijać swoje zdolności.

 

Comments are closed.