Wiadomoto Zdrowie Kriolipoliza – kilka zalet zabiegu, który pomaga zgubić zbędne kilogramy

Kriolipoliza – kilka zalet zabiegu, który pomaga zgubić zbędne kilogramy

5 min czytania
0
524
Kriolipoliza – kilka zalet zabiegu który pomaga zgubić zbędne kilogramy

Kriolipoliza stała się popularna w ostatnich latach, a to dzięki swoim dobroczynnym właściwościom. Ten zabieg pozwala nam na pozbycie się kłopotliwej tkanki tłuszczowej, której czasem nie możemy zgubić latami ciężkich ćwiczeń i morderczych diet. A to wszystko z użyciem zimna! Jak działa ta metoda i dlaczego warto wziąć ją pod uwagę?

Kriolipoliza, czyli usuwanie tłuszczu zimnem

Kriolipoliza to zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Dlaczego takie podejście zdaje egzamin? Komórki tłuszczowe, które są zamrażane, obumierają, co skutkuje tym, że nasz organizm nie ma już z nich żadnego pożytku i pozbywa się ich z organizmu. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zredukować naszą wagę. Zabieg ten jest zupełnie niegroźny i często bezbolesny. Komórki tłuszczowe zamrażane są w temperaturach od 5 stopni Celsjusza do -10 stopni Celsjusza, w zależności od partii ciała, na jaką chcemy działać, a także naszej wrażliwości na zimno. Dzięki zachowaniu odpowiednich procedur i zabezpieczaniu skóry, zimno nie jest w stanie uszkodzić żadnych innych tkanek w naszym organizmie, co sprawia, że metoda taka jest niezwykle skuteczna i małoinwazyjna.

Jakie są największe zalety kriolipolizy?

  • Bezpieczeństwo. Tak jak już wspomnieliśmy, zabieg ten jest często zupełnie bezbolesny i małoinwazyjny. Nie używamy skalpela i nie poddajemy się znieczuleniom czy narkozie. Zimno nie niszczy tkanek w naszym organizmie. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda dosyć mocno obciążająca nasz układ metaboliczny, dlatego nie sprawdzi się ona w przypadku osób cierpiących na choroby nerek czy wątroby.
  • Cała procedura trwa zaledwie godzinę, a efekty są niesamowite (choć warto zaznaczyć, że czeka się na nie nawet do kilku miesięcy – w takim czasie nasz organizm pozbywa się martwych komórek tłuszczowych). Wykonując zabieg w seriach możemy uzyskać świetne rezultaty, bez większego bólu czy wysiłku. Oczywiście, taka metoda będzie jedynie skuteczna, gdy nasz tryb życia opierać będziemy o zdrowe nawyki żywieniowe i ruch.
  • Skuteczność. Praktycznie niemożliwe jest, by metoda ta nie przyniosła żadnych widocznych rezultatów. Dzięki temu, wielu pacjentów bardzo chętnie zapisuje się na ten zabieg.
  • Dzięki temu, że kriolipolizie poddawać możemy poszczególne partie naszego ciała, pozbędziemy się tłuszczu i cellulitu z tych części ciała, które zawsze były dla nas szczególne problematyczne i odporne na wszelkie ćwiczenia i diety.

Comments are closed.