Wiadomoto Uroda Nieinwazyjny lifting twarzy – jaka metoda jest najlepsza?

Nieinwazyjny lifting twarzy – jaka metoda jest najlepsza?

7 min czytania
0
555
lifting twarzy klinika miracki warszawa

Kliniki medycyny estetycznej proponują coraz nowsze i mniej inwazyjne metody odmładzania skóry. Czy możliwy jest trwały lifting twarzy bez ingerencji chirurgicznej? Przedstawiamy sprawdzone zabiegi.

Skuteczny lifting twarzy – czy jest to możliwe bez użycia skalpela?

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej skuteczność liftingu twarzy bez skalpela jest równie wysoka, jak zastosowanie interwencji chirurgicznej. Zaletą nieinwazyjnych zabiegów jest przede wszystkim krótka rekonwalescencja. Zamiast skalpela stosuje się nowoczesne technologie, takie jak laser, ultradźwięki czy fale radiowe. Zabiegi te charakteryzują się tym, że stymulują przebudowę włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry, ale nie uszkadzają naskórka lub robią to w minimalny sposób. Efekt liftingu twarzy można osiągnąć również dzięki wypełniaczom. Na czym polegają poszczególne metody?

Laserowy lifting twarzy

Działanie laserowego liftingu twarzy metodą frakcyjną nieablacyjną polega na odparowaniu wody z naskórka i stymulacji koagulacji białek w tkance. Procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Frakcjonowanie polega na wykonywaniu „kolumnowych” mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Dzięki zastosowaniu laserów nieablacyjnych, takich jak Alma Harmony Clear Lift, naskórek pozostaje nienaruszony. Na skutek mikrourazów skóra zmuszona jest do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych – tworzą się nowe włókna kolagenowe, które zwiększają jej napięcie oraz zmniejszają widoczność zmarszczek, a także przebarwień czy blizn potrądzikowych. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Przez kilka tygodni po zakończeniu serii laseroterapii (oraz w jej trakcie) należy stosować krem z wysokim filtrem UV, który chroni skórę przed przebarwieniami słonecznymi.

Nieinwazyjny lifting twarzy HIFU

HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowana fala ultradźwiękowa, to najnowsza technologia z powodzeniem wykorzystywana w medycynie estetycznej do odmładzania twarzy i modelowania ciała. Lifting twarzy HIFU działa głęboko pod powierzchnią skóry, zupełnie nie uszkadzając jej powierzchni. Skoncentrowane ultradźwięki w kontrolowany sposób modyfikują powięź, powodując jej obkurczenie, naturalne uniesienie mięśni i napięcie skóry. Technologia HIFU oddziałuje również na tkankę tłuszczową, dzięki czemu jednocześnie można wysmuklić twarz, pozbywając się takich mankamentów, jak drugi podbródek czy poduszeczki tłuszczowe pod oczami.

Lifting twarzy falami radiowymi

Lifting twarzy falami radiowymi wykonuje się na dwa sposoby. Najmniej inwazyjna metoda to zabieg rozgrzewający skórę z zewnątrz przy pomocy ceramicznych głowic. Drugi sposób to wewnętrzny lifting skóry twarzy. Pod skórę wprowadzana jest niewielka kaniula zawierająca mikrosondę emitującą fale radiowe. Bezpośrednie podgrzanie tkanek umożliwia uzyskanie natychmiastowych efektów. Włókna ulegają skurczeniu, co skutkuje zwiększeniem napięcia skóry. Dodatkowo fibroblasty aktywowane są do produkcji nowego kolagenu, co wpływa na poprawę jędrności skóry. Zarówno zabieg zewnętrznego, jak i wewnętrznego liftingu RF jest procedurą minimalnie inwazyjną, więc nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Lifting wolumetryczny, czyli zabieg wypełniaczem

Popularnym rozwiązaniem w medycynie estetycznej jest odmładzanie skóry przy użyciu wypełniacza, czyli najczęściej kwasu hialuronowego. Chociaż zabieg ten kojarzy się głównie z powiększaniem ust, to równie dobrze sprawdza się w liftingu twarzy. Celem jest wypełnienie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy, podniesienie policzków. Lifting wolumetryczny polega na ostrzykiwaniu wybranych punktów na twarzy wypełniaczem. Po wprowadzeniu preparatu lekarz wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz pod skórą i uzyskać optymalne efekty. Dzięki wypełnieniu zmarszczek i ubytków tkankowych skóra staje się bardziej napięta i wygładzona.

Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie i dowiedz się więcej na temat nieinwazyjnych metod liftingu.

Comments are closed.