Wiadomoto Zdrowie Nosidło ergonomiczne jakie wybrać, kiedy i jak używać?

Nosidło ergonomiczne jakie wybrać, kiedy i jak używać?

5 min czytania
0
998
Nosidło ergonomiczne jak wybrać i kiedy i jak używać

Przychodzi taki czas, kiedy każda mama zaczyna zastanawiać się nad zakupem dobrej chusty lub nosidła. O ile na temat chust nie jestem w stanie Wam pomóc, to na temat nosideł ergonomicznych dużo czytałam i się dowiadywałam. Podczas zakupu nosidła nie ważny jest wzorek, kolor czy jakaś super promocja. Czerwonym światłem dla nas powinna być informacja dotycząca wieku od jakiego miesiąca można stosować nosidło. Nie poleca się noszenia dziecka zanim ono samo nie będzie siedzieć. Również, nie zalecane jest noszenie dziecka tyłem do nas, w tej pozycji kręgosłup dziecka jest nienaturalnie wygięty, a zdarza się że w instrukcji jest informacja że można w taki sposób nosić. Jak kupić dobre nosidło ergonomiczne?

Nosidło ergonomiczne czy wisiadło?

nosidło dla dzieckaNa naszym obecnym rynku, wybór jest bardzo duży. Wiele z nich jak się okazuje nie jest bezpieczne dla dziecka. Nie wiem jakim cudem zostały dopuszczone na rynek. Niestety możemy zostać wprowadzone w błąd podczas zakupu i wyrządzić dziecku sporo krzywdy. Dostępne wisiadła po pierwsze nie są wygodne, po drugie można kupić je naprawdę za kilka groszy, po trzecie nasze dziecko może czuć się bardzo niekomfortowo ponieważ cały swój ciężar ciała opierają na kroczu, plecy są nienaturalnie ułożone a biodra źle ułożone. Również dla nas noszących,takie wisiadła są bardzo niewygodne i obciążające. W przypadku ergonomika nie powinniśmy czuć obciążenia oraz dyskomfortu.

Jak rozróżnić porządne nosidło ergonomiczne od wisiadła?

  1. najważniejsza jest szerokość siedziska ( musi podpierać również uda)
  2. dopasowanie do wzrostu i wagi – nie kupujemy nosidła żeby posłużyło dłużej
  3. główka oraz plecy dziecka muszą być podparte , w przypadku dzieci starszych panel może dosięgać paszek
  4. nosidło nie może być sztywne, materiał musi być miękki i elastyczny
  5. pas biodrowy również musi być dopasowany do wieku. Czy starsze dziecko tym pas bardziej sztywny aby odciążyć plecy.
  6. gwarancją bezpieczeństwa i wygody są również odpowiednio mocne zapięcia nosideł

Zakup nosidła wiąże się z wyjazdem na które musimy zabrać ze sobą dziecko. Konieczne jest przymierzenie nosidła i włożenie dziecka. Nie każdy model który nam się podoba będzie idealny dla naszego maleństwa. Pamiętajmy, że dziecko ma siedzieć a nie WISIEĆ. Chcąc kupić dobre nosidło musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Pamiętajmy o tym, iż najmniej istotną sprawą jest kolor, wzór. Na rynku jest dostępnych dużo modeli, więc polecam poradzić się fachowca.

W naszym kraju znajdziemy kilka szkół, kursów oraz osób które mają ogromną wiedzę i bardzo chętnie pomogą w doborze odpowiedniego modelu. Są również dostępne wypożyczalnie, więc może warto spróbować czy nasze dziecko w ogóle zaakceptuje takie noszenie.

Comments are closed.