Wiadomoto Podróże Obóz anime i manga, co to takiego?

Obóz anime i manga, co to takiego?

7 min czytania
0
1,260
oboz anime i manga

Zapewne nie każdy wie czym jest obóz anime i manga, z czym się wiąże ta tematyka. Dla młodzieży te słowa nie powinny być niezrozumiałe, jednak dla wielu osób dorosłych stanowią zagwozdkę. Każdy rodzic nieznający tej tematyki, niechętnie zapisze dziecko na obóz anime i manga. A, więc pora przedstawić szczegółowo, co to takiego. Oba słowa pochodzą z języka japońskiego, manga oznacza komiks, szkic anime zaś film animowany. Obóz anime i manga oparty jest właśnie na poznawaniu kultury japońskiej, rysunku i filmu.

Obóz anime i manga przeznaczony jest dla młodzieży od dwunastego roku życia. Organizatorzy turystyki dziecięcej nie polecają obozu anime i manga młodszym dzieciom, poniżej dziesięciu lat. Tematyka jest dość specyficzna i dziecko musi ją umieć dobrze zrozumieć. W programie obozu anime i manga jest bardzo dużo zajęć. Młodzież na takich obozach ma możliwość: nauki szkicowania i rysowania; poznania japońskich zwyczajów, w tym także tematyki kuchni japońskiej; zapoznania się z japońskimi mitami oraz najciekawszymi filmami.

Na obozie animie i manga (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) nie brakuje również warsztatów z origami. Młodzież potrafi robić prawdziwe arcydzieła. Obóz anime i manga można przyznać, że jest wyjątkowy, dlatego też potrzebuje wyjątkowej kadry. Wychowawcami takiego obozu są zazwyczaj młodzi, energiczni ludzie, którzy świetnie znają japońską tematykę. Potrafią naprawdę zarażać swoją pasją. Obóz anime i manga trwa zazwyczaj ok. 10 dni, w tym 2 dni są tzw. organizacyjne (przyjazd i wyjazd obozowiczów). Podczas pozostałych osiem dni prowadzone są zajęcia. Każdy dzień podzielony jest na trzy bloki. Pierwszy blok to zajęcia z anime i mangi, drugi blok to czas na rekreację: plażowanie, kąpiele wodne i inne zabawy animacyjne, trzeci zaś blok, czyli akcja integracja, poświęcony jest na rozgrywki grupowe takie jak: piłka siatkowa, koszykówka, gra w „zbijaka” czy gry terenowe. Na obozie anime i manga jak widać nie ma czas na nudę.

Wybór obozu anime i manga to strzał w dziesiątkę. Jednak co wybrać? Jechać nad morze, nad jezioro, a może w góry?

Obóz anime i manga organizowany jest w każdym regionie Polski. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Często na obóz anime i manga jest więcej chętnych niż dostępnych miejsc i nie ma znaczenia gdzie się odbywa. Na obóz anime i mangi w górach decydują się ci którzy mieszkają daleko i są stęsknieni za widokiem gór, podobnie jest z wyborem obozu nad jeziorem czy morzem. Należy pamiętać, że na obozie anime i manga oprócz zajęć związanych z tematyką japońską organizowane są również wycieczki po okolicy. Istnieje, więc możliwość zobaczenia przepięknych widoków a nawet ich sfotografowania. Organizatorzy, którzy decydują się na organizację obozu anime i manga w górach pamiętają , że młodzież uwielbia kąpiele wodne. Dlatego też ośrodki górskie zapewniają stały dostęp do basenu, oczywiście wszystko pod okiem ratowników wodnych. Obóz anime i manga naprawdę jest bardzo „rozchwytywany”. Decydując się na taki wyjazd nie warto zwlekać z zapisem. Im szybciej tym lepiej, a zapisy są już od października poprzedniego roku.

Japonia to kraj kwitnącej wiśni, posiadający bardzo bogatą kulturę, historię dzięki czemu jest obiektem zainteresowania coraz większej liczby ludzi. Turystów odwiedzający Japonie także jest coraz więcej. Z tego względu również na rynku można znaleźć mnóstwo ofert obozu animie i manga. Chętnych na takie wyjazdy nie brakuje. Obóz anime i manga (https://www.kogis.pl/obozy) to prawdziwy trend obecnych czasów, zwłaszcza, że młodzież może tam i rozwinąć pasje, i poznać świetnych przyjaciół o tych samych zainteresowaniach.

Comments are closed.