Wiadomoto Dom Przeprowadzka w czasach koronawirusa. Jak wygląda?
Dom

Przeprowadzka w czasach koronawirusa. Jak wygląda?

4 min czytania
0
1,058
Przeprowadzka w czasach koronawirusa. Jak wygląda

Jeszcze do niedawna nikt na świecie, a tym bardziej w Polsce nie sądził, że koronawirus, czyli nowo odkryty wirus, odmieni życie, które dotąd znaliśmy. Legły w gruzach nasze plany i część marzeń, spadła motywacja a wzrósł strach o własne bezpieczeństwo. Negatywne skutki koronawirusa odbiły się także w większym bądź mniejszym stopniu na życiu zawodowym każdego z nas. Czas przystosować się do nowej rzeczywistości. Co jednak w przypadku, kiedy planowaliście przeprowadzkę? Jak teraz będzie wyglądać przeprowadzka?

Nowy świat w trakcie epidemii

Od czasu wybuchu epidemii w Europie minęło już sporo czasu, a rządy poszczególnych państw znoszą nałożone wcześniej obostrzenia. Dlaczego? Nie da się dłużej zamrażać gospodarki, ponieważ wpływy do budżetu są w takiej sytuacji zbyt małe. Prawdopodobnie gdyby gospodarka nie działała przez cały okres epidemii, to skutki takiej sytuacji byłyby dużo bardziej śmiercionośne niż sam wirus. Dlatego też zdecydowano się uczyć społeczeństwo funkcjonowania w nowych realiach, szkolić w zakresie stosowania podwyższonych standardów sanitarnych. Uczono nas zatem chodzenia w maseczkach, zachowania dystansu, mycia rąk itd. Zalecono także, aby nie przemieszczać się bez wyraźnej potrzeby lecz pozostać w domu. Radykalne obostrzenia są systematycznie znoszone, dzięki czemu tworzy się przestrzeń do rozwoju i realizacji planów, o ile będziemy przestrzegać wytycznych sanitarnych.

Przeprowadza w dobie pandemii

Przeprowadzka w czasie koronawirusa jest oczywiście możliwa, jednak z uwagi na konieczność spełniania zaleceń sanitarnych, czas przeprowadzania może się wydłużyć. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe jak np. https://fortis-przeprowadzki.pl a w zasadzie ich pracownicy skrupulatnie wypełniają zalecenia sanepidu poprzez stosowanie maseczek ochronnych, rękawiczek oraz przyłbic. Firmy tego typu przez zabraniem się do pakowania proszą klienta o wcześniejsze otwarcie okien oraz o odkażenie pomieszczeń i przedmiotów, które będą pakowane. Pracownicy zobowiązani są także do trzymania w miarę możliwości dystansu od klienta i innych ludzi.

Dzięki wytycznym sanitarnym ale przede wszystkim dzięki ich przestrzeganiu, możemy już dokonać planowanej przeprowadzki. Pomimo światowej epidemii możemy przeprowadzić się bezpiecznie. Dbanie o bezpieczeństwo jest przecież w interesie zarówno klienta jak i firm przeprowadzkowych.

Comments are closed.