Wiadomoto Dom Salon w stylu glamour – jakie wybrać lampy?
Dom

Salon w stylu glamour – jakie wybrać lampy?

3 min czytania
0
1,105
Salon w stylu glamour — jakie wybrać lampy

Styl glamour to prawdziwa gratka dla fanów luksusu, ekstrawagancji i eklektyzmu. Ta mieszanka wybuchowa świetnie wygląda w dużych, przestrzennych wnętrzach, ale mając do dyspozycji mniejszy metraż, również warto się nad nią zastanowić i wybrać takie elementy, które będzie można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Zastanawiasz się, jak urządzić salon w stylu glamour? Podpowiadamy!

Styl glamour to przeciwieństwo minimalizmu. Tutaj dużo się dzieje i nie ma mowy o nudzie lub pustych miejscach. Urządzając takie wnętrze, należy pamiętać, że to jest balansowanie na granicy dobrego gustu i kiczu, a niestety powszechnie wiadomo, że ta granica może być cienka i trudna do wyczucia. Dlatego należy z dużą uwagą dobierać poszczególne elementy, tak aby wszystko poszło zgodnie z planem.

lampa do salonu w stylu glamour
lampa do salonu w stylu glamour

Salon w stylu glamour bardzo lubi kontrastowe kolory, ale przede wszystkim materiały i faktury. Zabawa polega na tym, aby łączyć ze sobą takie elementy, które z pozoru do siebie nie pasują, ale w większej kompozycji komponują się idealnie — na przykład białe fronty o wysokim połysku z pluszem lub marmurem. Podobnie sprawa wygląda z deseniami, łatwo spotkać klasyczną pepitkę, pasy, grochy, ale także motywy kwiatowe i zwierzęce.

Lampy w stylu glamour

Na szczególną uwagę zasługują oprawy Hesmo w stylu glamour, które są bardzo ozdobne, eleganckie i prestiżowe. Wybierając odpowiednie oświetlenie, można zainspirować się minionymi epokami, ale warto również rozważyć propozycje łączące w sobie nowoczesny design z klasyką.

Idealną propozycją do salonu lub sypialni jest , która łączy w sobie kryształy i prosty klosz, co jest kwintesencją nowoczesnej odmiany glamour. Warto również połączyć różne style i stworzyć wnętrze eklektyczne, które ma w sobie elementy art deco, nowojorskie i klasyczne. Świetnie sprawdzą się również błyszczące żyrandole, które będą w salonie odgrywać główną rolę.

W ofercie znajdziesz wiele ciekawych propozycji, które podkreślą indywidualny charakter Twojego wnętrza.

Comments are closed.