Home Motoryzacja Sposoby dużych miast na zatłoczone parkingi w centrum

Sposoby dużych miast na zatłoczone parkingi w centrum

4 minut czytania
0
Sposoby dużych miast na zatłoczone parkingi w centrum

W wielu miastach władze mają problemy z nadmierną liczbą samochodów w stosunku do dostępnych miejsc parkingowych. Na domiar złego rośnie liczba pojazdów w przestrzeni miejskiej. Efektem tego są stałe korki w centrach dużych miast, na przykład w Warszawie. Jak można sobie z nimi radzić? Jakie rozwiązania mają w zasięgu ręki mieszkańcy Warszawy i przyjeżdżający tu turyści?

Ponad 900 tys. aut

W 2018 roku z danych stołecznego ratusza wynikało, że w Warszawie mieszka ponad 2 miliony osób, łącznie z tymi, którzy de facto żyją w stolicy, ale bez meldunku. Przypada na nich ponad 900 tys. zarejestrowanych samochodów. Wydaje się, że to niewiele, ale trzeba doliczyć do nich auta przyjeżdżające do Warszawy z okolicznych miejscowości. Jeśli policzymy je łącznie, będzie to około 1,8 mln samochodów. Liczby robią wrażenie i wyjaśniają, dlaczego na warszawskich drogach często tworzą się korki, a znalezienie w centrum miejsca parkingowego w praktyce graniczy z cudem.

Aplikacje pomogą w znajdowaniu miejsc parkingowych

Kiedy w godzinach porannych, południowych i popołudniowych zaczniemy szukać miejsca parkingowego w centrum stolicy, możemy spędzić nawet godzinę, klucząc po ulicach w oczekiwaniu na łut szczęścia, że ktoś zwolni swoje miejsce w odpowiednim momencie.

Warto poznać parkingi, na których istnieje największe prawdopodobieństwo znalezienia wolnego miejsca. Takim miejscem jest na przykład – IPK Piękna 20. To parking podziemny, dysponujący 120 miejscami postojowymi. Ma kasę automatyczną, w której możliwa jest płatność albo kartą, albo gotówką.

Taka alternatywa dla parkingów standardowych, naziemnych, może okazać się trafnym wyborem dla mieszkańców Warszawy oraz osób, które przyjeżdżają tu własnym samochodem w celach biznesowych, turystycznych czy innych. Warto rozważyć przyjazd na taki jest dużym miastem, z licznymi parkingami, ale bardziej prawdopodobne jest znalezienie wolnego miejsca właśnie w obiektach podziemnych. Na dodatek jego lokalizacja w centrum jest bardzo korzystna dla klientów.

1 komentarz

  1. Edek

    13 listopada 2019 at 09:03

    Może wystarczyłoby zbudować poziomowy parking automatyczny? Wydaje mi się, że teraz takie rozwiązania są chętniej wybierane niż standardowe parkingi na ulicach, chociażby ze względu na bezpieczeństwo auta

Zobacz także

Wynajem samochodów osobowych – zasady umowy i wymagane warunki

Wynajem samochodów jest ostatnimi czasy bardzo popularną czynnością, na którą szczególnie …