Wiadomoto Uroda Sposoby na białe zęby

Sposoby na białe zęby

5 min czytania
0
781
Sposoby na białe zęby

Obecnie uważa się, że to właśnie piękny, śnieżnobiały uśmiech jest wizytówką człowieka. Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która nie marzyłaby o równych i białych zębach. Jak w sposób bezpieczny i skuteczny wybielić zęby? Która z dostępnych metod jest najlepsza? Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Podpowiadamy.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – jaką metodę wybrać

Choć na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów przystosowanych do wybielania zębów w warunkach domowych, to zgodnie z opinią specjalistów to w tym przypadku najlepszym i zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór jednej z dostępnych metod profesjonalnego wybielania zębów, przy pomocy nakładek, lasera bądź lampy.

  • Wybielanie zębów metodą nakładkową

To jedna z najpopularniejszych metod wybielania zębów, która polega na wykorzystaniu specjalnych nakładek przygotowywanych indywidualnie dla każdego pacjenta. Nakładki posmarowane od wewnątrz żelem wybielającym stosuje się codziennie rano lub wieczorem przez ok. 4 godziny. Proces wybielania zębów tą metodą trwa zazwyczaj 14 dni. Jeśli chodzi o uzyskane rezultaty, to te utrzymują się nawet do 2 lat.

  • Laserowe wybielanie zębów

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera, który aktywuje działanie żelu wybielającego nałożonego uprzednio na zęby. W celu utrwalenia uzyskanych efektów, pacjenci po wizycie w gabinecie powinni stosować tzw. “białą dietę”, przez okres co najmniej 2 tygodni. Niestety nie jest to metoda dla wszystkich. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby dziąseł, odsłonięte szyjki zębowe, duża ilość wypełnień zębowych, choroby nowotworowe oraz ciąża.

  • Wybielanie zębów przy użyciu lampy

To jedna z najnowocześniejszych metod wybielania zębów, która wyróżnia się wysoką skutecznością. Zabieg z wykorzystaniem lampy Beyond, Zoom! lub im podobnych emitującej chłodne światło trwa zaledwie godzinę, a efekty widoczne są niemalże natychmiast po opuszczeniu gabinetu. Zabieg przeprowadza się w trzech sesjach, każda z nich trwa ok. 15 minut.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem, że o nasz uśmiech zadba odpowiedni specjalista. Wybielanie zębów w domu lub w salonie kosmetycznym może być fatalne w skutkach, dlatego też eksperci zachęcają do korzystania metod profesjonalnych. Wizyta w gabinecie stomatologicznym rozpoczyna się od przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki problemu oraz stanu uzębienia, dzięki temu dentysta jest w stanie zaproponować pacjentowi najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Medykus.

Comments are closed.