Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu możemy liczyć na określone świadczenia np. w sytuacji urazu lub choroby. Kwestia ubezpieczeń budzi wiele wątpliwości, które zwykle wynikają z niewiedzy. Prezentujemy kilka faktów, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie ubezpieczeń. Szybkie menu: 1) Wyróżniamy 2 rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych 2) Prywatne ubezpieczenie nie odbiera prawa do świadczeń publicznych 3) Liczba ubezpieczonych prywatnie stale rośnie 4) Prywatne ubezpieczenie może być indywidualne lub rodzinne 5) Większość prywatnych ubezpieczeń dotyczy stosunku pracy Wyróżniamy 2 rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych Ubezpieczenie zdrowotne może być obowiązkowe lub dobrowolne. Kwestię tę reguluje obowiązująca od ponad 20 lat Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Do grupy ubezpieczonych obowiązkowo wlicza się m.in. pracowników, osoby bezrobotne, właścicieli firm, a także członków ich rodzin. Prywatne ubezpieczenie nie odbiera prawa do świadczeń publicznych Osoby, które podpiszą umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, a są ubezpieczone obowiązkowo nadal mogą w pełni korzystać z przysługującym ich praw. Posiadanie prywatnej polisy nie zmienia zakresu obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Liczba ubezpieczonych prywatnie stale rośnie Odsetek PKB wydawany na zdrowie w Polsce jest wyjątkowo niski – zwłaszcza na tle państw Europy Zachodniej. Powoduje to konieczność zatroszczenia się o kwestię dostępu do świadczeń zdrowotnych samodzielnie. Już niemal 3 mln Polaków korzysta z prywatnych polis ubezpieczeniowych, a ich liczba wciąż się powiększa. Jako główne przyczyny prywatnych ubezpieczeń Polacy podają: niską jakość usług w publicznej służbie zdrowia oraz bardzo długi czas oczekiwania na konsultacje i badania. Prywatne ubezpieczenie może być indywidualne lub rodzinne Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają osobom ubezpieczonym skorzystanie z ubezpieczenia razem z członkami rodziny. Jest to zwykle bardzo korzystna finansowo opcja. Przykładowo, ubezpieczenie Pełnia Zdrowia Direct w Signal Iduna w pakiecie rodzinnym to koszt 143,50 zł/miesiąc. W ramach pakietu małżonkowie, partnerzy wraz z dziećmi mogą korzystać z konsultacji lekarskich z internistą, chirurgiem, okulistą, endokrynologiem i dermatologiem, zyskują dostęp do badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych i infolinii medycznej. Świadczenia są realizowane w 400 placówkach medycznych w całej Polsce. Większość prywatnych ubezpieczeń dotyczy stosunku pracy Najwięcej osób ubezpieczonych prywatnie korzysta z takiej możliwości w swoim miejscu pracy. Pakiety medyczne są współfinansowane przez pracodawcę i pracownika. Według badań prywatna opieka medyczna oferowana przez zakład pracy jest najważniejszym (poza zarobkami) benefitem wynikającym z zatrudnienia.
Oznaczenia na metkach Często zastanawiasz się nad tym jak dany ciuch wyprać? Czy dodać płyn zmiękczający, płyn …
Jak kupić węgiel na stronie PGG? Poradnik Ceny węgla w ostatnim czasie przyprawiają o zawrót głowy. Coraz więcej trudności sprawia również …
Modne fryzury i koloryzacje w 2020r – galeria Rok 2020 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie? Nowe hity modowe, …
Ile g ma łyżeczka? Czyli przelicznik miar kuchennych Coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wielką wagę do domowych smacznych potraw. Gotowanie – z …
Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych i od czego zależy cena? Wymiana klocków hamulcowych nie powinna być odkładana na ostatni moment. Układ hamulcowy jest jednym …