Wiadomoto Uroda Błędy, jakie popełniasz pielęgnując okolice oczu

Błędy, jakie popełniasz pielęgnując okolice oczu

6 min czytania
0
583
Błędy jakie popełniasz pielęgnując okolice oczu

Charakterystycznymi cechami skóry wokół oczu jest to, że jest ona delikatna i wrażliwa. Przez to, że jest pozbawiona gruczołów łojowych i potowych, wymaga szczególnej pielęgnacji, zupełnie innej niż reszta twarzy. Nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu może doprowadzić do tego, że szybciej pojawią się zmarszczki mimiczne czy bruzdy. Niestety kosmetolodzy alarmują, że wiele kobiet nie wie, jak pielęgnować okolice oczu i często popełnia podstawowe, a przy tym kardynalne błędy. Jakie to są? Jak ich unikać?

Złe zmywanie makijażu oczu

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Nie służy jej m.in. rozciąganie, tarcie czy szorowanie. Tymczasem wiele z nas właśnie tak ją traktuje w czasie zmywania kolorowych kosmetyków: tuszu, cieni do powiek, eyelinera. Sprawia to, że pod oczami szybciej pojawiają się zmarszczki. Agresywny demakijaż przyczynia się do szybkiego starzenia się skóry i dodaje lat. Jeśli chce się uniknąć tego efektu, to oczu i skóry nie można trzeć, wystarczy tylko nasączony płatek kosmetyczny przytrzymać chwilę na powiece i rzęsach. Pozwoli to zmyć resztki kosmetyków. Warto pamiętać, aby w czasie demakijażu zawsze wykonywać ruchy w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Trzeba też starać się nie naciągać skóry.

Złe zmywanie makijażu oczu
Złe zmywanie makijażu oczu

Zły dobór kosmetyków

Pielęgnacja wokół oczu powinna odbywać się właściwymi kosmetykami. Nie powinno się stosować tych dedykowanych pozostałym częścią twarzy. Podstawą demakijażu oczu jest dobry płyn na bazie olejku. Jego zadaniem jest rozpuszczenie resztek kolorowych kosmetyków. Płyn do demakijażu powinien być skuteczny, taka by nie trzeba było pocierać skóry w celu usunięcia resztek tuszu czy cieni do powiek. Warto wybierać preparat, który poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Uważać natomiast należy na płyny do demakijażu oczu z dodatkiem pochodnych parafiny. O wiele lepiej jest postawić na preparaty oparte na naturalnych olejkach. Demakijaż oczu powinien się odbywać kosmetykami specjalnie do tego dedykowanymi. Takie znajdziesz na: https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-pielegnacja-okolic-oczu-i-ust. Pielęgnacja okolic oczu to jednak nie tylko zmywanie makijażu – warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki np. kremy, sera, żele itp.

Zły dobór kosmetyków
Zły dobór kosmetyków

Stosowanie kremu do twarzy na okolice pod oczami

Do pielęgnacji wokół oczu nie powinno używać się standardowego kremu do twarzy. Chcą odpowiednio dbać o ten fragment skóry, koniecznie jest zakupienie specjalnego kremu. Wyróżniają się one lekką konsystencją, co pozwala na ich łatwe rozprowadzenie i wchłanianie. Dzięki temu skóra wokół oczu podczas aplikacji nie jest rozciągana. Kremy pod oczy charakteryzują się też tym, że nie zawierają substancji silnie uczulających. Za to są bogate w witaminy i ekstrakty roślinne o działaniu nawilżającym, stymulującym syntezę kolagenu, wygładzającym zmarszczki, łagodzącym podrażnienia. W dobrych kremach pod oczy znaleźć można takie substancje jak witamina C, proteiny pszenicy, kwasy nukleinowe, pseudobotulina, witamina C i K, kofeina, wyciągi ziołowe.

Comments are closed.