Wiadomoto Motoryzacja Charakterystyka BMW F10 – osiągi, moc silnika, wymiary

Charakterystyka BMW F10 – osiągi, moc silnika, wymiary

6 min czytania
0
609
bmwf10

Model BMW F10 to szósta generacja popularnej serii 5. Samochód był produkowany stosunkowo długo, bo od 2009 do 2017 roku. Po drodze przeszedł jeden facelifting, który nieco odświeżył jego wygląd zewnętrzny, poszerzył gamę silników oraz pozwolił na poszerzenie opcji wyposażenia samochodu. Do ciekawostek dotyczących tego popularnego modelu BMW można zaliczyć fakt, iż głównym projektantem samochodu był polski designer, który jak możemy zaobserwować – wykonał kawał dobrej roboty.

Dane techniczne oraz osiągi BMW F10

BMW F10 to średnich rozmiarów limuzyna, która mimo dużych gabarytów zwraca uwagę zwartą budową i nowoczesnym designem. Zarówno w wersji nadwozia Touring, jak i limuzyna wygląda stosunkowo lekko, elegancko, a co bardzo ważne, samochody są bardzo komfortowe i funkcjonalne. Mimo tego, że nadwozie ma blisko 5m długości, a jego szerokość to prawie 2m, samochód jest zwrotny i pozwala na komfortowe poruszanie się nie tylko na dłuższych trasach, ale także w mieście.

bmwf10mpakiet

W gamie silników dostępnych w modelu BMW F10 występowało aż 21 jednostek napędowych. Większość z nich stanowiły silniki diesla, które w tamtym okresie cieszyły się bardzo dużą popularnością. Warto zwrócić uwagę, że model F10 był pierwszym, w którym BMW zdecydowało się wypuścić do sprzedaży wersję M wyposażoną w silnik wysokoprężny. Był to potężny motor o oznaczeniu 550d, który generował 381KM i ponad 700Nm. Ten wynik do dziś robi ogromne wrażenie. Na uwagę zasługują również silniki benzynowe, ponieważ w tym modelu nie występowały słabe jednostki. Najmniejszy z nich to motor o pojemności 2 litrów, który generował 184KM. Duża masa pojazdu sprawiła, że osiągi egzemplarzy z tą jednostką napędową nie były zbyt imponujące. Miłośnicy sportowych doznań mogli jednak wybierać wśród wielu innych silników. Moc poszczególnych wersji sięgała od ponad 200KM, to 450KM w wersji 550i. To monstrum o pojemności 4.4 litra było w stanie generować 650Nm w bardzo szerokim zakresie obrotów. Ta widlasta ósemka charakteryzowała się naturalnie sporym apetytem na paliwo, jednak wrażenia z jazdy oraz niepowtarzalny dźwięk w pewnym stopniu wynagradzał te niedogodności.

Jakie są największe zalety modelu BMW F10

Do największych zalet tego modelu możemy zaliczyć z pewnością takie elementy jak: silnik, zawieszenie, nadwozie oraz wnętrze. Szeroka gama jednostek napędowych, zarówno benzynowych jak i wysokoprężnych pozwala na idealne dopasowanie pojazdu do upodobań kierowcy. Zawieszenie łączy w sobie wiele cech, które spodobają się zarówno kierowcom ceniącym spokojną jazdę, jak i tym, którzy szukają sportowych emocji. Nadwozie ma bardzo nowoczesny i ponadczasowy design, a dodatkowo nie jest podatne na występowanie korozji. Wnętrze samochodu jak to na BMW przystało oferuje znakomity komfort, ergonomię oraz wyciszenie, a także wiele innowacyjnych rozwiązań poprawiających zarówno wygodę prowadzenia jak i bezpieczeństwo.

Wady BMW F10

BMW F10 mimo ponad 10 lat na rynku nie ma zbyt wielu wad. Owszem, zdarzają się drobne i czasami uciążliwe usterki układu elektrycznego, ale nie psują one ogólnych ocen samochodu nadawanych przez kierowców.

BMW F10 to samochód niemalże kompletny. Kiedy potrzebujemy, zapewni nam komfort, bezpieczeństwo i niezawodność. Natomiast kiedy mamy ochotę na szybszą jazdę to niemalże każdy silnik dostępny w szerokiej gamie jest w stanie zaoferować nam odpowiednią frajdę z prowadzenia.

Comments are closed.