Wiadomoto Motoryzacja Top 5 zalet wideorejestratora w samochodzie służbowym!

Top 5 zalet wideorejestratora w samochodzie służbowym!

8 min czytania
0
44
samochody na parkingu

Samochody służbowe powinny być użytkowane ekonomicznie i z troską, aby jak najdłużej służyły firmie. To fakt, jednak rzeczywistość często negatywnie ją weryfikuje. Od lat krąży żart o tym, że najtwardsze zderzaki ma auto służbowe albo, że dziur w drogach nie boi się tylko służbowe zawieszenie. Jak temu zaradzić?

Z pomocą przychodzi nowoczesny wideorejestrator, który jednocześnie nagrywa wnętrze oraz widok przez przednią szybę samochodu. Będzie niezastąpiony nie tylko w kontroli pracowników, ale też w weryfikacji zdarzeń drogowych oraz wielu innych rzeczy. Jakich? Sprawdź w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

1. Sprawdź co robi Twój pracownik z transmisją na żywo w wideorejestratorze!

Ile razy jako pracodawca musiałeś słuchać wymówek usprawiedliwiających spóźnienie do klienta, wysokie spalanie lub drobne usterki, które nie powinny mieć miejsca? A może efektywność pracownika mobilnego spadła i nawet on sam nie potrafi tego wyjaśnić? Na te i inne wymówki pracowników odpowiada zasadnicza funkcja wideorejestratora, jaką jest nagrywanie trasy.

Natomiast są kwestie, które aż się proszą o weryfikację na żywo. Przykład? Widzisz na podglądzie GPS, że samochód od dłuższego czasu nie ruszył się z miejsca, mimo że silnik jest włączony. Korek? Dodatkowa przerwa? A może załatwianie spraw prywatnych w godzinach pracy? Aby nie utonąć w domysłach najlepiej jest zweryfikować to opcją transmisji na żywo, w którą wyposażony jest wideorejestrator. Możesz sprawdzić nie tylko co się dzieje na drodze, ale też jak wygląda sytuacja w kokpicie samochodu i od razu wiedzieć, czy czynniki powodujące postój są usprawiedliwione.

2. Zadbaj o ecodriving w firmie!

Ecodriving, czyli ekonomiczna i ekologiczna jazda to klucz do przedłużenia żywotności pojazdów oraz ograniczenia spalania. Co za tym idzie, maleją koszty związane z zakupem paliwa i eksploatacją pojazdu. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na te kwestię.

Wideorejstrator może zaproponować w tym wypadku dwa rozwiązania. Pierwsze jest doraźne – za każdym razem, gdy kierowca gwałtownie przyspieszy, skręci, zahamuje lub gdy przekroczy prędkość, może informować go o incydencie komunikatem głosowym. W niektórych sytuacjach nie da się uniknąć gwałtownego manewru, jednak w innych powinien zoptymalizować jazdę.

Drugą funkcją wideorejestratora jest natomiast alert, który informuje pracodawcę o nieprawidłowym użytkowaniu pojazdu. Razem z weryfikacją w postaci transmisji na żywo, tworzą system nie do oszukania – pracodawca może naocznie zobaczyć czy dane zdarzenie wymagało gwałtownego manewru lub przekroczenia prędkości, czy też można było tego uniknąć.

3. Zweryfikuj zdarzenie drogowe z nagraniem z wideorejestratora

Weryfikacja zdarzeń drogowych to jeden z głównych powodów wyposażania auta w wideorejestrator. W tym wypadku możesz zobaczyć nie tylko jak wyglądało nie tylko z perspektywy kierowcy, ale też z widoku na kabinę auta. Sprawdzisz czy kierowca nie używał telefonu podczas jazdy, miał zapięte pasy, zachował środki ostrożności w postaci patrzenia w lusterka czy nie rozproszył się zmieniając stację w radiu.

Nagranie z wideorejestratora będzie także dowodem dla policji, gdy winę będzie ponosił inny kierowca. Film jest bardzo trudny do podważenia, dlatego zdecydowanie przyspieszy to ustalanie winy.

4. Ochroń samochód służbowy podczas postoju!

Samochód służbowy raczej rzadko parkuje w znanej sobie okolicy. Niewiadomą pozostaje kto na niego czyha lub czy okoliczni kierowcy mają w zwyczaju zostawiać swoje dane po stłuczce parkingowej czy innym zdarzeniu. Tryb parkingowy w wideorejestratorze jest zabezpieczeniem na ten wypadek – w przypadku wykrycia wstrząsu natychmiast uruchomi nagrywanie i zarejestruje tablice rejestracyjne sprawcy lub jego wizerunek. Te dane prędzej czy później przyczynią się do jego schwytania i poniesienia konsekwencji za swoje czyny.

5. Wideorejestrator połączony z GPS i lokalizatorem radiowym – pełna ochrona i monitoring samochodu służbowego!

Wideorejestrator w samochodzie służbowym może być także połączony z lokalizatorem GPS oraz nadajnikiem radiowym – takie rozwiązanie proponuje firma IKOL. Dzięki temu masz nie tylko podgląd do auta, ale też dostęp do alertów, które informują o bieżącym stanie auta oraz raportów, dzięki którym lepiej przeanalizujesz styl jazdy i trasy. Natomiast radiowa ochrona pojazdu pomoże Ci odzyskać samochód służbowy w przypadku kradzieży.

Dla tych i wielu innych opcji warto sprawdzić IKOL SVR Dashcam na stronie ikol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *