Wiadomoto Uroda Co oznacza stwierdzenie „ładna dziewczyna”?

Co oznacza stwierdzenie „ładna dziewczyna”?

7 min czytania
0
166
ladna dziewczyna

Często spotykamy się ze stwierdzeniem „ale ładna dziewczyna”. Z reguły jest to określenie, które dotyczy jedynie wyglądu zewnętrznego.  Czym charakteryzuje się jeszcze ładna dziewczyna?

Co oznacza stwierdzenie „ładna dziewczyna”?

Jak wiemy, mężczyźni bardzo cenią atrakcyjne kobiety. W większości określamy wpierw wygląd danej osoby, później poznajemy jej prawdziwy charakter i styl życia. Czy określenie ładna dziewczyna, odnosi się tylko do fizyczności? Czy szczególne cechy mogą wpłynąć na takie określenie?

Okazuje się, że w przeprowadzonych badaniach, ładna dziewczyna cechuje się również:

  1. Pozytywnym nastawieniem

A dokładniej, pewność siebie, akceptacja własnego ciała. Dostrzeganiem i akceptowaniem swoich wad, co też wpływa na pozytywnie nastawienie. Pamiętajmy jednak że atrakcyjna dziewczyna, nie skupia się tylko na własnej osobie, dba również innych.

  1. Dbaniem o swój wizerunek

Każda kobieta, powinna w szczególny sposób dbać nie tylko o higienę ale również o takie detale jak włosy, cera czy paznokcie. Delikatny makijaż również spowoduje lepsze samopoczucie. Niestety często zdarza się, iż dziewczyny czy kobiety bez makijażu ocenia się jako zmęczone czy zaniedbane. Wizyta u fryzjera czy kosmetyczki nie tylko pozwoli nam zadbać o siebie, ale również pozwoli odetchnąć i poczuć się atrakcyjniejszą w oczach innych.

  1. Zadbanym ciałem

I nie chodzi tu o kształty modelki, bo każdy ma inny gust, a jak wiemy  o gustach się nie dyskutuje. Definicja zadbanego ciała, jasno określa że chodzi o ciało które wygląda dobrze. Nawilżona skóra, depilacja, prawidłowa postawa to podstawy. Oczywiście dodatkowym atutem będzie sylwetka wysportowana.

  1. Ubiórem

Ładną dziewczynę określa nie tylko wygląd, ale również ubiór. Czyste, schludne wyprasowane ubrania są wizytówką każdego z nas. I nie chodzi o ubrania firmowe, z wyższych półek, można ubrać się z klasą korzystając z ubrań z drugiej ręki. Gdy zadbamy o dodatki, i w odpowiedni sposób dobierzemy ubrania do sylwetki oraz okazji, również zyskamy na atrakcyjności. Warto podkreślać atuty, a ukryć mankamenty.

  1. Pozytywnym myśleniem

Jak wiemy samoocena jest niezwykle ważna. Optymizm jest cechą, która szczególnie wpływa na innych. Dobra energia zawsze zostaje doceniona. Otwarte mówienie na temat wszystkich życiowych kwestii, sprawia że jesteśmy autentyczni, a okazywanie uczuć jest dużym atutem. Zaakceptowanie swoich wad, czyni nas wyjątkowymi.

  1. Uśmiechem

Uśmiech, szczególnie ten szczery jest najważniejszy, bo wyraża nie tylko nastawienie do życia, ale również przełamuje pierwsze lody. Dystans do siebie i do życia również pozwala nam na częsty uśmiech.

Czy każda z nas może być ładna?

Często słyszymy że „nie ma osób brzydkich, są tylko osoby biedne”. Ile jest tym prawdy? Przecież dbanie o higienę jest podstawą, i każda z nas może o to zadbać. Włosy, skóra czy paznokcie nie muszą być wystylizowane przez kosmetyczkę czy fryzjera, wystarczy że są czyste, obcięte czy ładnie ułożone.  Podobnie jest w przypadku ubrań, ważne aby były schludne i zadbane. W dzisiejszych czasach drogerię oferują nam naprawdę dobre kosmetyki w niskich cenach. Pomogą one zadbać o skórę, włosy paznokcie, czy wykonać delikatny, naturalny ale podkreślający urodę makijaż.  Pamiętajmy że wygląd to jedno, a zachowanie to drugie, i wcale nie jest tak że ładna dziewczyna ma łatwiej. Warto zawsze być sobą, nie udawać kogoś kim nie jesteśmy, tylko po to aby komuś się przypodobać.

Jak to jest być ładną dziewczyną?

Ładna dziewczyna, czyli schludna, zadbana, zabawna, inteligentna, emanująca uśmiechem i pewnością siebie. To w nas samych zaczyna się ładna dziewczyna, to my same powinnyśmy codziennie siebie traktować jak najlepiej.  Bo ładna dziewczyna, to nie tylko ta która nosi firmowe ciuchy, czy ma ciało modelki. Ładna dziewczyna jest otwarta, szczera, wrażliwa, i jest świadoma czego chce od życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *