Galopujące ceny paliw płynnych wydają się doskonałą okazją, by poruszyć temat metod ograniczenia kosztów w firmach transportowych. Sprawa jest o tyle istotna, iż wielu przedsiębiorców chce utrzymać ceny świadczonych usług na stałym poziomie, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność. Co zrobić, by zminimalizować wydatki na paliwo? Czy inwestycja w powiększony zbiornik przyniesie spodziewane efekty? Sprawdźmy.
Powiększony zbiornik paliwa, więcej za taniej
To pierwszy aspekt, na jaki warto zwrócić uwagę. Dotyczy on transportowców kierujących swoje floty na obszar całej Unii Europejskiej.
Jak podaje publiczny nadawca Norddeutscher Rundfunk (NDR), obsługujący północne regiony Niemiec, policja federalna zgłasza liczne problemy wynikające ze zwiększonego ruchu na drogach prowadzących do naszego kraju. Co jest tego przyczyną?
Dziennik „Berliner Zeitung” wyliczył, iż w Szczecinie olej napędowy był nawet o 60 centów tańszy aniżeli na stacjach benzynowych w Niemczech. Narastająca turystyka paliwowa ma związek z niższą stawką VAT na paliwa, obowiązującą na terenie Polski od 1 lutego 2022 roku.
Ten przykład ukazuje doskonale, jak wielkie znaczenie może mieć poprawne planowanie zakupu paliw w miejscach, gdzie ceny są znacząco niższe. 60 centów różnicy przy kilkuset litrach paliwa sprawia, iż inwestycje w powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych bardzo szybko stają się rentowne.
Pojemność zbiorników paliwa montowanych przez producentów samochodów ciężarowych i ciągników w większości przypadków jest dalece niewystarczająca. Im większa jest flota, tym mocniej odczuwalne są koszty transportu. Powyższy przykład uzmysławia nam wszystkim, jak wielki potencjał tkwi w rozbudowie układów paliwowych w pojazdach firmowych.
Powiększone zbiorniki paliwa – prestiż producenta
Oczywiście z uwagi na bezpieczeństwo, transportowcy powinni zlecić tę usługę doświadczonej firmie. Ponad ćwierć wieku doświadczenia sprawia, że przedsiębiorstwo Z.P.H.U. ARHEN Andrzej i Wioletta Pawelec jest w stanie podjąć się każdego wyzwania, a o jakości wyrobów tej marki świadczy certyfikat wydany przez Państwowy Instytutu Motoryzacji, uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.
Korzyści wynikające z montażu powiększonych zbiorników paliwa w samochodach ciężarowych:
- Dowolność planowania trasy, bez potrzeby uwzględniania punktów zaopatrzenia w paliwo;
- Ograniczenia liczby przestojów;
- Tankowanie większych ilości paliwa w miejscach, gdzie cena jest korzystna dla przedsiębiorcy;
- Brak opłat za przewalutowanie transakcji;
- Terminowość i szybkość świadczonych usług.
I wiele innych.
Powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych – jakie wybrać?
Z pewnością ważne jest, by dokonać wyboru solidnego źródła pochodzenia takiego zbiornika. Trzeba mieć na uwadze względy bezpieczeństwa oraz zgodności z przepisami. Producent powiększonych zbiorników paliwa powinien cieszyć się określoną renomą wynikającą z doświadczenia popartego listą partnerów biznesowych, najlepiej uznanych w świecie marek.
Lista, na której znajdują się takie potęgi motoryzacyjne jak: Mercedes. Iveco, Man, Scania itd. musi świadczyć o najwyższej jakości produkowanych zbiorników paliwa do samochodów ciężarowych zarówno w zakresie materiałowym, jak i technologicznym.
Nie bez znaczenia jest także fakt, iż montaż powiększonych zbiorników paliwa nie wymaga dokonywania zmian konstrukcyjnych pojazdów. W każdym przypadku wykorzystuje się oryginalne punkty mocujące przewidziane przez producenta samochodu.
Zakup powiększonego zbiornika paliwa – na co zwrócić uwagę?
Optymalny zbiornik powinien spełniać szereg kryteriów bezpieczeństwa, konstrukcyjnych oraz fizycznych.
Przy wyborze należy zwrócić uwagę na:
- Materiał, z jakiego został wykonany;
- Maksymalne ograniczenie wpływu zbiornika na właściwości trakcyjne pojazdu;
- Optymalna pojemność;
- Gwarancja i certyfikaty.
Materiał, z jakiego został wykonany zbiornik
Zbiornik nie powinien obciążać elementów konstrukcji pojazdu, zmieniać jego stateczności i wpływać negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Zatem należy wziąć pod uwagę lekkość zbiornika, gabaryty oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.
Zbiorniki znajdujące się w ofercie ARHEN są w stanie pomieścić nawet do 300 litrów paliwa. W gestii producenta jest zastosowanie takiej technologii, by sam zbiornik nie stanowił dodatkowego balastu.
Z tych powodów powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych produkowane są z lekkiego aluminium, poddanego wcześniej procesom utwardzającym. Odpowiednia obróbka ogranicza także do maksimum, wchodzenie materiału w reakcję chemiczną z paliwem.
Optymalna pojemność
Pojemność zbiorników powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów. W zależności od preferencji mogą być to zbiorniki o pojemnościach od osiemdziesięciu do nawet trzystu litrów.
Gwarancja i certyfikaty
Firma ARHEN udziela stosownych gwarancji na wszystkie produkty. Posiada też wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające zgodność oferowanych wyrobów z wytycznymi UE.
Informacji na temat produktów ARHEN oraz proponowanych rozwiązań technicznych eksperci udzielą niezwłocznie i co ważniejsze bezpłatnie. Warto już dziś pomyśleć o przyszłości firmy, korzystając z formularza kontaktowego.