Wiadomoto Technologia Czy można tanio wysłać paczkę za granicę?

Czy można tanio wysłać paczkę za granicę?

7 min czytania
0
218
przesylki zagraniczne

Rynek kurierski odgrywa w Polsce bardzo istotną rolę. Bez niego nie mogłaby funkcjonować branża e-commerce. Sporą część tego rynku wypełniają również prywatne paczki wysyłane przez użytkowników do rodziny i znajomych. Kurierzy działający na polskim rynku proponują swoim klientom także możliwość wysyłania przesyłek za granicę. To bardzo powszechne rozwiązanie, ale jednocześnie dość kosztowne. Czy można znacząco ograniczyć cenę zagranicznej wysyłki? W jaki sposób tego dokonać?

Paczka za granicę – sytuacje, w których trzeba skorzystać z tego rozwiązania

Konsumenci decydują się na wysyłkę paczek za granicę w wielu sytuacjach. Do najpopularniejszych należą:

  • Sprzedaż towaru za granicę – z tego rozwiązania korzystają niektóre sklepy, ale także prywatni użytkownicy sprzedający przedmioty na platformach typu marketplace. Dostęp do klientów zagranicznych w wielu przypadkach zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży atrakcyjnego towaru.
  • Zwrot towarów do zagranicznych sklepów internetowych – polscy klienci dokonujący zakupów w zagranicznych sklepach internetowych zazwyczaj mają prawo do zwrotu towaru. W przypadku sklepów działających na terenie Unii Europejskiej można tego dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Szczegóły dotyczące procesu zwrotu określa regulamin danego sklepu. Niemal zawsze koszty wysyłki musi pokryć klient decydujący się na zwrot.
  • Przesyłki prywatne – klienci firm kurierskich korzystają z ich usług również po to, aby wysłać swoje prywatne przesyłki do rodziny i znajomych mieszkających poza Polską.

Przesyłki zagraniczne w ofercie kurierów i poczty

Paczkę za granicę można nadać na różne sposoby. Jednym z prostszych i tańszych jest skorzystanie z usług Poczty Polskiej. W ten sposób wysyłka będzie obarczona niższymi kosztami, jednak należy pamiętać, że przesyłki pocztowe są realizowane w nieco inny sposób, a więc trwają sporo dłużej.

Alternatywę dla poczty stanowią firmy kurierskie działające na polskim rynku. Większość z nich oferuje swoim klientom wysyłki za granicę. Proces nadawania paczki odbywa się w dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku przesyłek krajowych. Wystarczy wypełnienie formularza nadawczego, wydrukowanie listu przewozowego i oczekiwanie na przybycie kuriera, któremu przesyłka zostanie przekazana. Niestety wysyłając paczkę za granicę należy liczyć się z wyższymi cenami. W jaki sposób ograniczyć koszty?

Przesyłki zagraniczne nie muszą być drogie – oferta brokerów kurierskich

Kluczem do sukcesu jest zapoznanie się z jak największą liczbą dostępnych możliwości. Odwiedzanie stron poszczególnych przewoźników, wypełnianie kolejnych formularzy i porównywanie cen jest dość czasochłonne. Dlatego bardziej opłaca się wybrać usługę oferowaną przez platformę logistyczną, taką jak Apaczka, dostępny pod adresem https://www.apaczka.pl/. Porównywarka gromadzi oferty wszystkich wiodących przewoźników w jednym miejscu.

Wypełniając formularz nadawczy można zapoznać się z cenami proponowanymi przez poszczególnych przewoźników i na koniec wybrać po prostu najtańszą usługę. Wybór operatora logistycznego jest niezwykle opłacalny, biorąc pod uwagę fakt, że nadanie tej samej paczki za granicę u różnych przewoźników może być nawet kilkukrotnie droższe!

Comments are closed.