Wiadomoto Motoryzacja Dlaczego warto postawić na samochód marki Ford?

Dlaczego warto postawić na samochód marki Ford?

5 min czytania
0
689
ford

Planujesz zakup lub wymianę auta i nie wiesz, na jaką markę i model się zdecydować? Zależy Ci na tym, aby samochód był komfortowy, mało palił i miał niską awaryjność? Jedną z najbardziej polecanych od lat marek jest Ford. Na jego popularność i dobre opinie wpływa wiele zalet samochodu. Dlaczego warto postawić na jego zakup? Sprawdź, jakie cechy decydują, że cieszy się tak dużym powodzeniem.

Krótko o historii Forda…

Pomysłodawcą i założycielem marki Ford był amerykański przemysłowiec i inżynier — Henry Ford. Pierwszą fabrykę aut pod tą nazwą otworzył w 1911 roku w Manchesterze. Pierwszy Ford model A odniósł wielki sukces. Sprzedano go w liczbie 1700 egzemplarzy. Auto zrobiło furorę w ówczesnym sezonie wyścigowym, jednak Henry Ford pragnął stworzyć samochód dostępny dla wszystkich potencjalnych klientów. Z niecierpliwością oczekiwano na kolejne modele aut Forda. Najpierw wyprodukowano więc model K, a zaraz po nim przyszedł czas na słynny model T. To właśnie on pozwolił marce w pełni rozwinąć skrzydła.

Henry Ford zmarł w 1947 roku. Dwa lata wcześniej przekazał rodzinną firmę swojemu wnukowi Henry’emu Fordowi II. Samochody Forda są produkowane do dziś w coraz nowszych wersjach.

Zalety marki Ford

Auta marki Ford od początku istnienia były dopasowywane do potrzeb i gustów klientów. Warunki tak naprawdę dyktuje rynek. Istniejące w ogromnej liczbie na całym świecie filie fabryki Ford Motor Company produkują przeróżne modele samochodów. Między innymi właśnie to sprawia, że marka od lat jest tak popularna. Klienci mogą wybrać odpowiednie auto dla siebie spośród:

  • samochodów osobowych,
  • dostawczych,
  • rodzinnych,
  • hybrydowych,
  • elektrycznych,
  • sportowych,
  • ST-line,
  • SUV-ów.

Poza tym, auta marki Ford charakteryzują się bardzo dobrymi danymi technicznymi. Wiele z nich ma wiele wersji, biorąc pod uwagę silnik, nadwozie, konstrukcję czy poziom bezpieczeństwa. Klienci mogą zatem wybierać, na przykład pomiędzy autami typu kombi, sedan lub liftback. – „Szeroka oferta marki pozwala na znalezienie odpowiedniej dla siebie wersji Forda. Dostępne są zarówno auta rodzinne z pojemnym bagażnikiem i podwyższonym poziomem bezpieczeństwa, jak i typowe sportowe samochody z niskim zawieszeniem czy modele terenowe” — informuje przedstawiciel nieautoryzowanego serwisu Forda w Katowicach.

Obecnie marka Ford współpracuje z innymi markami, jednak jej głównym atutem jest to, że najbardziej skupia się na własnych modelach, co podnosi poziom ich atrakcyjności. Poświęcenie uwagi przez właścicieli firmy własnym modelom sprawia, że charakteryzują się one wysoką jakością. Ponadto, dostępność tak bogatej gamy aut sprawia, że wielu klientów decyduje się zaufać właśnie Ford Motor Company.

Comments are closed.