Wiadomoto Motoryzacja Ekologiczne samochody używane

Ekologiczne samochody używane

6 min czytania
0
725
Ekologiczne samochody uzywane

Kwestie dbałości o środowisko naturalne stały się dziś słusznym priorytetem. Ekologia w ogromnym zakresie dotyczy także branży motoryzacyjnej, w której od kilku lat niezwykłą popularnością cieszą się samochody hybrydowe. To ogromny krok w kierunku odpowiedzialnego korzystania ze środowiska. Czy warto decydować się na zakup używanego samochodu hybrydowego?

Hybryda a samochód elektryczny

Warto zacząć od rozróżnienia dwóch pojęć, stosowanych w kontekście ekologicznych samochodów. Pierwszym z nich są pojazdy hybrydowe. To auta wyposażone w silnik spalinowy oraz elektryczny, który wydatnie przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, a tym samym emisji spalin. Samochody te nie wymagają ładowania, prąd pochodzi bowiem z silnika spalinowego lub z energii wytwarzanej na przykład podczas hamowania.

Innymi właściwościami charakteryzują się z kolei samochody elektryczne, które nie są wyposażane w silniki spalinowe. Źródłem energii są pokładowe akumulatory, ładowane między innymi w domu lub na stacjach benzynowych wyposażonych w dystrybutory prądu. Auta elektryczne można łatwo rozpoznać po zielonych tablicach rejestracyjnych, stosowanych w Polsce od 1 stycznia 2020 roku.

Ekologiczna Toyota

Toyota, jako marka znana i doceniana na całym świecie, również postawiła na ekologię, proponując swoim klientom samochody hybrydowe i elektryczne. Pierwszym modelem była Toyota Prius, która na rynku pojawiła się już w 1997 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło przede wszystkim w zakresie stosowanej technologii oraz minimalizacji zużycia tradycyjnego paliwa, które w przypadku hybryd jest niezbędne.

Warto wspomnieć, że hybryda, oprócz atutów ekologicznych, zapewnia lepszą dynamikę jazdy niż samochody spalinowe. To cechy, które wpływają na popularność tych aut na całym świecie. Niewątpliwą zaletą jest także wysoka wartość pojazdów hybrydowych, szacowana na rynku wtórnym. Oznacza to atrakcyjniejszą cenę, uzyskiwaną przy sprzedaży hybrydy, w porównaniu do klasycznych pojazdów.

Używane samochody hybrydowe

Na rynku można spotkać coraz szerszą ofertę używanych samochodów hybrydowych. W sprzedaży aut marki Toyota przoduje Toyota Cygan. Wśród dostępnych u tego dealera modeli można znaleźć wersje hybrydowe, które doskonale sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas dalekich podróży. Wszystkie pojazdy oferowane przez Grupę Cygan posiadają Certyfikat Kontroli Jakości, będący swoistym świadectwem, że auto spełnia rygorystyczne normy jakościowe, ustalone przez producenta.

Na zakup samochodu w wersji hybrydowej można pozyskać atrakcyjny kredyt, zarówno tradycyjny, jak i Smartplan, który wyróżniają niskie raty, niewielki wkład własny oraz możliwość wymiany samochodu po 3 latach. Przedsiębiorcom z kolei dedykowany jest program leasingowy, umożliwiający zakup używanego pojazdu w wersji ekologicznej na dogodnych warunkach, przy umowie zawieranej na 60 miesięcy. Toyota Jagiellońska oferuje również opcję Comfort Pay, czyli rozłożenie na dogodne raty kosztów związanych z serwisowaniem i naprawą auta.

Decydując się na zakup samochodu ekologicznego, warto wziąć pod uwagę pojazdy hybrydowe, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Toyota, znana z niezawodności i najwyższej jakości, proponuje swoim klientom wiele rozwiązań w tym zakresie. Doskonałym wyborem są oferowane przez Grupę Cygan pojazdy używane, których stan techniczny weryfikowany jest zgodnie ze standardami programu Toyota Plus.

Comments are closed.