Wiadomoto Motoryzacja Gdzie można znaleźć części do zabytkowych samochodów?

Gdzie można znaleźć części do zabytkowych samochodów?

8 min czytania
0
341
zabytkowy samochod

Zabytkowe samochody to klasa sama w sobie, niepowtarzalny klimat ducha epoki i pewne… problemy. W tej wielkiej beczce pysznego miodu znajdzie się niestety łyżka dziegciu, wynikająca z tego, że czasem ciężko znaleźć części zamienne do zabytkowych pojazdów. Nie zrażaj się jednak tymi problemami, bo istnieją sposoby, by zdobyć to, czego potrzebujesz. Podpowiadamy, gdzie najlepiej ich szukać!

Wiekowe auto – radość i wyrzeczenia

Posiadanie własnego zabytkowego samochodu to z jednej strony powód do ogromnej dumy – w końcu mamy coś, co jest oryginalne i rzadko spotykane, z drugiej strony, wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i kłopotami. Jak to się mówi – każdy kij ma dwa końce. Jeśli chcemy mieć unikatowe auto, które wywołuje sensację gdziekolwiek się pojawi, to musimy też zmierzyć się z pewnymi utrudnieniami. Jak wspomnieliśmy we wstępie, dotyczą one głównie kondycji samochodu, która z racji wieku i przejechanych kilometrów może nie być najlepsza.

Żeby ją poprawić, potrzeba części zamiennych, z jakimi bywa różnie, bo im starszy i rzadziej spotykany model, tym trudniej! Nie przejmuj się jednak na zapas, wiedz, że jest co najmniej kilka sprawdzonych źródeł, w których można dostać poszukiwaną część zamienną.

W internecie znajdziesz (prawie) wszystko!

Nie ulega wątpliwości, że internet zmienił wszystko, także sposób, w jaki poszukujemy i kupujemy różne produkty. Nie jesteśmy skazani tylko na punkty stacjonarne, gdzie często wybór jest dość mocno ograniczony. Wystarczy internet, by zwielokrotnić możliwość dostępu do przeróżnych rzeczy, w tym części zamiennych do zabytkowych samochodów. Ogromna liczba sklepów motoryzacyjnych online zwiększa szanse, że uda się znaleźć to, czego poszukujemy. Łatwo bez wychodzenia z domu przeszukać zasoby magazynowe, trafiając na rzadko spotykane części. W najlepiej zaopatrzonych sklepach możesz znaleźć unikatowe elementy zamienne z różnych lat: 70., 60., a nawet 50. Zdecydowana większość z nich jest oryginalna, nowa, w stanie idealnym. Warto sprawdzić takie części w sklepie garbus.pl. Co znajdziesz w ich ofercie?

Garbus.pl – miejsce dla pasjonatów motoryzacji

Są tu oczywiście części zamienne do Volkswagena Garbusa, takie jak części do silnika, skrzyni biegów, podwozia, elementy blacharskie, akcesoria zewnętrzne i wyposażenia wnętrz, ale też do innych samochodów, głównie do Volkswagena T2. Seria tych samochodów jest równie kultowa, co niezwykle klimatyczny i ponadczasowy Garbus. Pamiętajmy jednak, że historia koncernu Volkswagen to nie tylko legendarne Garbusy

i niezawodne busy, ale też inne doskonałej jakości modele, jak Karmann Ghia, YV Typ 3, T181. Je również znajdziesz w ofercie sklepu!

Autoryzowane serwisy obsługi – warto spróbować

Innym, lecz znacznie bardziej kosztownym sposobem jest skorzystanie z tego, co mają do zaoferowania autoryzowane serwisy obsługi. Mowa tu oczywiście o popularnych markach z bogatą historią, jak np. Mercedes czy BMW. Tutaj auta mające 40-50 lat nie należą do takich staroci, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Istnieje więc duża szansa, że uda nam się tu zakupić pożądaną część. Trzeba się jednak przygotować na dość spory wydatek, zarówno gdy mowa o danej części, jak i jej wymianie.

Zagraniczne źródła – sięgaj dalej!

Można też poszukiwać części na zagranicznych aukcjach i portalach, zwłaszcza w tych krajach, gdzie model, który posiadamy, był szczególnie popularny. Istnieje większa szansa, że części do Citroena znajdziemy we Francji, Mercedesa w Niemczech, a Saaba w Szwecji. W końcu z tych państw wywodzą się te pojazdy. Niemniej warto pochylić się bardziej szczegółowo nad tematem i zobaczyć, gdzie poza ojczyzną danej marki samochody były dość mocno popularne.

Gdzie jeszcze można szukać?

Można też odwiedzać szroty i tego typu miejsca, w których są różne “skarby”, by natrafić na poszukiwaną część. Oczywiście, to zawsze loteria, bo nie mamy żadnej pewności, czy odwiedzając nawet kilka takich miejsc, uda nam się coś upolować. Trzeba mieć sporo szczęścia. Nie zaszkodzi jednak porozmawiać z właścicielem takiego targowiska różności, bo kto wie – może ma możliwości, by sprowadzić część, której potrzebujemy.

Posiadanie zabytkowego samochodu to wielki powód do dumy, ale i dużo pracy, by jego stan był jak najlepszy. Mając dostęp do części zamiennych, łatwiej o niego się zatroszczyć.

Comments are closed.