Wiadomoto Uroda Jak dbać o rzęsy?

Jak dbać o rzęsy?

4 min czytania
0
609
long4lashes

Rzęsy pomalowane wyglądają zazwyczaj dobrze. Oczywiście im dłuższe i grubsze, tym lepiej jednak większość kobiet jest w stanie, zadowolić się tym co ma, kiedy odpowiednio wykonają makijaż. Problem pojawia się jednak kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie cały czas.

Niestety, a może i na szczęście, nie da się w pełnym makijażu być cały czas. Są takie dni, kiedy odpuszczamy sobie malowanie, albo zwyczajnie zmywamy make-up, kiedy chcemy położyć się spać. Każda kobieta w głębi duszy chciałaby wyglądać wtedy naturalnie pięknie. Urody dodają z pewnością ciemne, długie i gęste rzęsy. Jak o nie dbać, aby bez nakładania tuszu wyglądały równie dobrze?

Po pierwsze dokładnie oczyszczać

Niedokładnie zmyty makijaż sprawi, że rzęsy będą obciążone i pozlepiane. Z czasem rzęsy mogą stać się z tego powodu słabe i łamliwe, nawet mimo stosowania odżywek. Do demakijażu najlepiej używać delikatnych mleczek lub płynów micelarnych, które nie będą podrażniały oka.

Po drugie odżywić

Odżywki do rzęs zawierają witaminy oraz substancje, które wydłużają i zagęszczają włoski. Już po miesiącu stosowania produktów takich jak , Revitalash, Biotebal rzęsy można zobaczyć pierwsze  efekty. Warto także zadbać o odpowiednią dietę, ponieważ kondycja włosów, paznokci, brwi i rzęs zależy ściśle od kondycji całego organizmu. Przed aplikacją odżywki dowiedzmy się, czy aplikuje się ja na całe rzęsy, czy tylko u nasady.

Po trzecie – uwaga na sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy dają natychmiastowy i spektakularny efekt, jednak nie są najlepszym pomysłem. Sztuczne włoski są przyklejane do naturalnych i wypadają razem z nimi, co zdecydowanie osłabia rzęsy. Tego typu rozwiązania należy zostawić na specjalne okazje. Poza tym obecnie mamy trend w makijażu na naturalność, a sztuczne rzęsy są dalekie od niego.

Po czwarte wybór odpowiednich kosmetyków

W odżywkach i tuszach, które zawierają odżywki, należy szukać takich składników jak kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotyna i witamina B12, nanopeptydy, pantenol, ekstrakty roślinne. Od czasu do czasu warto także pozwolić odpocząć rzęsom.

Comments are closed.