Home Uroda Jak dbać o rzęsy?

Jak dbać o rzęsy?

4 minut czytania
Możliwość komentowania Jak dbać o rzęsy? została wyłączona
0
long4lashes

Rzęsy pomalowane wyglądają zazwyczaj dobrze. Oczywiście im dłuższe i grubsze, tym lepiej jednak większość kobiet jest w stanie, zadowolić się tym co ma, kiedy odpowiednio wykonają makijaż. Problem pojawia się jednak kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie cały czas.

Niestety, a może i na szczęście, nie da się w pełnym makijażu być cały czas. Są takie dni, kiedy odpuszczamy sobie malowanie, albo zwyczajnie zmywamy make-up, kiedy chcemy położyć się spać. Każda kobieta w głębi duszy chciałaby wyglądać wtedy naturalnie pięknie. Urody dodają z pewnością ciemne, długie i gęste rzęsy. Jak o nie dbać, aby bez nakładania tuszu wyglądały równie dobrze?

Po pierwsze dokładnie oczyszczać

Niedokładnie zmyty makijaż sprawi, że rzęsy będą obciążone i pozlepiane. Z czasem rzęsy mogą stać się z tego powodu słabe i łamliwe, nawet mimo stosowania odżywek. Do demakijażu najlepiej używać delikatnych mleczek lub płynów micelarnych, które nie będą podrażniały oka.

Po drugie odżywić

Odżywki do rzęs zawierają witaminy oraz substancje, które wydłużają i zagęszczają włoski. Już po miesiącu stosowania produktów takich jak , Revitalash, Biotebal rzęsy można zobaczyć pierwsze  efekty. Warto także zadbać o odpowiednią dietę, ponieważ kondycja włosów, paznokci, brwi i rzęs zależy ściśle od kondycji całego organizmu. Przed aplikacją odżywki dowiedzmy się, czy aplikuje się ja na całe rzęsy, czy tylko u nasady.

Po trzecie – uwaga na sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy dają natychmiastowy i spektakularny efekt, jednak nie są najlepszym pomysłem. Sztuczne włoski są przyklejane do naturalnych i wypadają razem z nimi, co zdecydowanie osłabia rzęsy. Tego typu rozwiązania należy zostawić na specjalne okazje. Poza tym obecnie mamy trend w makijażu na naturalność, a sztuczne rzęsy są dalekie od niego.

Po czwarte wybór odpowiednich kosmetyków

W odżywkach i tuszach, które zawierają odżywki, należy szukać takich składników jak kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotyna i witamina B12, nanopeptydy, pantenol, ekstrakty roślinne. Od czasu do czasu warto także pozwolić odpocząć rzęsom.

Comments are closed.

Zobacz także

Na co pomoże masaż twarzy rollerem?

Młoda pozbawiona zmarszczek twarz to marzenie niejednej osoby. Nie trzeba od razu decydowa…