Wiadomoto Technologia Jak usunąć konto na facebooku? (tymczasowo i trwale)

Jak usunąć konto na facebooku? (tymczasowo i trwale)

6 min czytania
0
44
usuwanie konta z facebook

Media społecznościowe zyskują coraz więcej użytkowników. Głównym ich atutem jest szybka i prosta komunikacja z innymi użytkownikami. Najpopularniejszą platformą jest facebook. Posiadanie konta na facebooku może być bardzo korzystne, jednak co zrobić w sytuacji gdy chcemy usunąć takie konto?

Media społecznościowe i ich rodzaje

Media społecznościowe z uwagi na bardzo duże zainteresowanie dzielą się na kilka kategorii:

 • Blogi np.Twitter
 • Serwisy społecznościowe n. tik-tok, facebook, instagram
 • Komunikatory internetowe np. Messenger, telegram
 • Społeczności z różnymi treściami np. Pinterest czy YouTube
 • Platformy do gier np. steam
 • Aplikacje społecznościowe np. snapchat

Facebook – czym właściwie jest?

Facebook jest serwisem społecznościowym, z którego korzysta ok  3 miliardów użytkowników miesięczne. Statystyki te dotyczą nie tylko Polski, ale całego świata. Za sprawą Fb, mamy możliwość kontaktowania się ze znajomymi, rodziną, przyjaciółmi, a także możemy dzielić się swoim życiem, czy ważnymi wydarzeniami. Oczywiście to my sami, decydujemy co i kiedy chcemy przekazać, a także komu. Warto również pamiętać, aby nigdy nie dzielić się danymi do logowania z innymi osobami. Może to spowodować nieprzyjemne sytuacje.

facebook

Facebook jak każda aplikacja, posiada również regulamin, z którym należy się zapoznać. Za złamanie regulaminu, może nam grozić tymczasowa lub stała blokada konta.

Minusy posiadania Facebooka

Niestety spora część społeczeństwa, została zbyt mocno pochłonięta przez media społecznościowe. Mowa tu nie tylko o facebooku ale również instagramie, tiktoku, czy twitterze. Coraz więcej młodych osób, potrafi godzinami przeglądać posty, komentować czy nawet wdawać się w niepotrzebne dyskusje. Dużym problemem jest również rosnąca fala hejtu.

Usunięcie konta na facebooku – co warto wiedzieć?

Decyzja o usunięciu konta na facebooku, może mieć wiele przyczyn. Jednak warto pamiętać, aby takie konto usunąć, i uniemożliwić przetwarzania danych z naszego profilu. Niezależnie od intensywności korzystania,  nie należy takiego konta ignorować i „zostawić” na później. Zanim jednak podejmiemy decyzję o usunięciu konta, warto dokładnie przemyśleć czy na pewno chcemy je całkowicie usunąć i stracić na stałe, czy tylko „tymczasowo zawiesić”.

Usunięcie konta na Fb, jest również jednoznaczne z usunięciem konta Messenger. Dodatkowo, jeżeli inne aplikacje z których korzystamy, są powiązane z kontem FB, a dokładnie z logowaniem przez Fb, stracimy możliwość ich obsługiwania.

Jak usunąć konto na facebooku?

W sytuacji gdy nie chcemy usuwać konta, a jedynie czasowo zaprzestać korzystanie, wystarczy skorzystać z dezaktywacji konta. Podczas takiej dezaktywacji, nasz profil nie będzie wyświetlany, jednak wszystkie posty a także zdjęcia zostaną zachowane. Korzystając z tej opcji, będziemy mieć możliwość korzystanie z Messengera, a także z innych aplikacji, do których logowaliśmy się poprzez Fb.

Aby dezaktywować lub usunąć konto należy:

 1. Najpierw musimy wejść w menu aplikacji facebook klikając w ikonkę z trzema kreseczkami
  usuwanie konta na fb - krok 1
 2. Następnie wchodzimy w menu z ustawieniami ikonka zębatki
  usuwanie konta na fb - krok 2
 3. Wyszukujemy pozycji Dostęp i kontrola i klikamy w nią
  usuwanie konta na fb - krok 3
 4. Następnie wybieramy pozycję Dezaktywacja i usuwanie. W tym miejscu można ustawić status „In memoriam” w przypadku śmierci użytkownika.
  usuwanie konta na fb - krok 4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *